AKTYWOWANO 2,4 MLN BONÓW TURYSTYCZNYCH

pixabay.com

Wraz z nadejściem wakacji można zaobserwować gwałtowny wzrost płatności bonem turystycznym. Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, od początku czerwca liczba aktywowanych bonów utrzymuje się na poziomie około 7 tysięcy tygodniowo. Aktywowano już 2,4 miliona bonów.

Pandemia i związane z nią ograniczenia spowodowały, że wielu Polaków dopiero niedawno przypomniało sobie o bonie turystycznym 500 plus. Gwałtowny wzrost płatności bonem odnotowano w czerwcu.

– W ostatnim czasie zauważyliśmy, że popularność bonów turystycznych zdecydowanie wzrosła. Aktualnie Polacy aktywowali już 2,4 miliona bonów dla przeszło 3,5 mln dzieci – mówi Marlena Nowicka, rzecznik ZUS w Wielkopolsce.

Aktywacja bonu turystycznego nie jest trudna. Aby to zrobić, należy zalogować się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

– Po wejściu na swoje konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS wybiera się bon turystyczny i aktywuje się go. Wtedy na adres mailowy, podany przy aktywacji, otrzymuje się jednorazowy kod – wyjaśnia Marlena Nowicka.

Kod składa się z siedemnastu cyfr, a korzysta się z niego tak, jak z karty podarunkowej.

– Nie musimy go jednorazowo wykorzystać. Mamy 500 złotych na jednym kodzie i możemy tak długo z niego korzystać, aż środki się wyczerpią – tłumaczy radna Poznania, Klaudia Strzelecka.

Podmioty turystyczne, za których usługi można płacić za pomocą bonu, znajdują się na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej.

– Bon działa do marca 2022 roku. Na każde dziecko rodzice mogą uzyskać 500 złotych – przypomina poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.

Bon turystyczny przysługuje prawie 6 milionom dzieci w Polsce.

TV Trwam News

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ