Dr B. Rogalski: Władze Litwy dokonują swoistej prowokacji polskiej ludności, wydając rozporządzenie, na mocy którego chcą zmusić władze lokalne, aby te przygotowały ośrodek dla islamskich imigrantów w centrum polskiej miejscowości

Władze Litwy dokonują swoistej prowokacji polskiej ludności, wydając rozporządzenie, na mocy którego chcą zmusić władze lokalne, aby te przygotowały ośrodek, pomieszczenia dla islamskich imigrantów w centrum polskiej miejscowości. Władze litewskie przy użyciu islamskich imigrantów próbują zdestabilizować sytuację w tym bardzo polskim rejonie Litwy – powiedział dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, ekspert ds. międzynarodowych, w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Rząd litewski chce zbudować ośrodek dla islamskich migrantów ekonomicznych w Dziewieniszkach, na co nie ma zgody Polaków tam mieszkających.

– „Antypolska prowokacja władz litewskich przy użyciu islamskich imigrantów” – tak należy dziś określić to, co dzieje się w miejscowości Dziewieniszki, gdzie mieszka 500 Polaków. Wszyscy mieszkańcy tej miejscowości są Polakami. Władze litewskie przy użyciu islamskich imigrantów próbują zdestabilizować sytuację w tym bardzo polskim rejonie Litwy. Ma to związek z konfliktem migracyjnym, który od początku dotyka państwo litewskie. Przez nieszczelne granice z Białorusią dostają się na terytorium Litwy już tysiące imigrantów islamskich – zwrócił uwagę dr Bogusław Rogalski.

Prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin ocenił, że władze Litwy dokonują swoistej prowokacji polskiej ludności.

– Władze Litwy dokonują swoistej prowokacji polskiej ludności, wydając rozporządzenie, na mocy którego chcą zmusić władze lokalne, aby te przygotowały ośrodek, pomieszczenia dla islamskich imigrantów w centrum polskiej miejscowości. Kilka dni temu tam byłem. Obejrzałem dokładnie tę miejscowość, spotkałem się z mieszkańcami i posłami. Okazuje się, że lokalizacja ośrodków dla islamskich imigrantów jest nie do przyjęcia, ponieważ ma być on zlokalizowany „ściana w ścianę” z dwiema szkołami – zaznaczył ekspert ds. międzynarodowych.

Dr Bogusław Rogalski przypomniał, jakie niebezpieczeństwo wywoływali islamscy imigranci, kiedy osiedlali się na Zachodzie.

– Zagrożenie dla mieszkańców jest wielkie, szczególnie dla ich dzieci, bo wiemy, co robili islamscy imigranci, którzy najechali Europę Zachodnią, Grecję i Niemcy. Dokonywali ogromnych spustoszeń w miejscowościach, w których byli osadzani. Dochodziło do przemocy i gwałtów. Dochodziło do tego, że mieszkańcy miejscowości nie czuli się bezpiecznie, a nawet przez imigrantów bici – podkreślił gość Radia Maryja.

Prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin zaznaczył, że należy jak najszybciej pomóc Polakom mieszkającym w Dziewieniszkach.

– Należy przeciwdziałać temu, co dzieje się na Litwie. Polacy tam mieszkający czekają na pomoc. Jest to o tyle ważne, że na Wileńszczyźnie Polacy stanowią większość mieszkańców, a w Dziewieniszkach, gdzie dzieje się ta sytuacja, Polaków w całym rejonie soleśnickim jest ponad 80 proc. – podkreślił.

 

radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ