Śmieszek atakuje europoseł Zalewską

Ludziom wmawia się, że działania Unii Europejskiej zmierzają do federalizacji państw, a następnie by stworzyć superpaństwo, ale to nie jest prawda. Zdaniem posła Śmiszka, wszystkie decyzje urzędników z Brukseli, Strasburga i Luksemburga należy przyjmować i realizować, w przeciwnym razie zostanie zamknięty dopływ pieniędzy. A to co mówi Anna Zalewska to są głupoty i straszenie.

Poseł Krzysztof Śmiszek ostrzega Polaków przed wsłuchiwaniem się w słowa europoseł Anny Zalewskiej, która podaje przykłady na odbieranie Polsce niezależności i suwerenności. Polityk uważa, że jeśli wstąpiło się do Unii Europejskiej, trzeba przestrzegać jej zasad. A jeśli nie chce się ich przestrzegać, należy wystąpić.

Unia Europejska to jest to jest wspólnota różnych państw a to, co mówi europosłanka Zalewska przyjmuję ze smutkiem i uważam, że to są głupoty i to jest straszenie.

Włochy, Niemcy czy Francja wstępowały do UE kilkadziesiąt lat temu i nie straciły swojej tożsamości. Proszę mi podać jakiś jeden przykład, że po 60-ciu latach obecności tych państw straciły swoją tożsamość? To są strachy na lachy, ale europosłanka jest hipokrytką, dlatego że z jednej strony co miesiąc z europarlamentu bierze grube pieniądze, z drugiej strony straszy Unią Europejską, że to zło, że pozbawi Polskę tożsamości, że pozbawi historii, że będzie jednym wielkim superpaństwem. No jak Polska i Portugalia może stać się jednym superpaństwem? To jest straszenie, i namawiam, żebyśmy po prostu byli mądrzy, i żebyśmy odrzucali tego typu populistyczne dążenia.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ