​Cezary Tomczyk pożegnał się z klubem KO cytatem z Donalda Tuska. Kulisy zmiany

“Jest mi trochę smutno” – tymi słowami Cezary Tomczyk rozpoczął czwartkowe wystąpienie na specjalnie zwołanym posiedzeniu klubu Koalicji Obywatelskiej. Chwilę później zrezygnował z funkcji szefa klubu, a jego miejsce zajął Borys Budka. Nie każdy w KO jest zadowolony z takiego rozwoju sytuacji, ale decydująca była wola nowego przewodniczącego Donalda Tuska.

W kuluarach o takim rozwiązaniu mówiło się od dłuższego czasu. W momencie, kiedy Donald Tusk objął fotel przewodniczącego Platformy Obywatelskiej stało się jasne, że w jakiś sposób będzie musiał odwdzięczyć się Borysowi Budce. Już wcześniej obiecał mu stanowisko szefa klubu, a czwartkowe posiedzenie tylko dopełniło formalności.

Ważna w całym przedsięwzięciu była postawa Cezarego Tomczyka. Jak się dowiadujemy, nie był zaskoczony “propozycją” Tuska, choć oczywiście niechętnie oddał stanowisko. Wybrzmiało to zresztą podczas czwartkowego spotkania. Tomczyk rozmawiał na ten temat z Tuskiem wiele razy, a ostateczne decyzje zapadły już kilka dni temu. Czwartek był więc jedynie postawieniem kropki nad “i”.

więcej na:

http://wydarzenia.interia.pl/autor/lukasz-szpyrka/news–cezary-tomczyk-pozegnal-sie-z-klubem-ko-cytatem-z-donalda-tuska-kulisy-zmiany,nId,5379879

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ