Czy Joe Biden dotrwa do końca kadencji?

Po ostatnich wystąpieniach prezydenta USA Joe Bidena głos zabrał były lekarz Białego Domu, obecnie członek Izby Reprezentantów Ronny Jackson. Medyk uważa, że natychmiast trzeba zbadać funkcje poznawcze najważniejszej osoby w państwie. Jak dodał, jest “przerażony” o los Stanów Zjednoczonych.

Jackson, który pracował w Białym Domu za prezydentury Baracka Obamy i Donalda Trumpa, napisał na Twitterze, że po obejrzeniu telewizyjnej transmisji z ratusza obawia się, że prezydent Biden nie dotrwa do końca swojej kadencji.

“On jest całkowicie ZAGUBIONY!” – napisał Jackson dołączając wideo, na którym Biden odpowiada na pytanie reportera o odbieranie funduszy policji. Biden zamiast odpowiedzieć stwierdził, że Republikanie oskarżają go o „wysysanie krwi z dzieci”.

Lekarz ponadto napisał, że należy zbadać, czy prezydent ma w pełni sprawne funkcje poznawcze. Określenie funkcje poznawcze odnosi się głównie do takich obszarów związanych z myśleniem jak pamięć, zdolność do uczenia się nowych informacji, mowy, czytania ze zrozumieniem i komunikacji.

W środowym wystąpieniu w CNN, szeroko wyśmiewanym przez konserwatystów w mediach społecznościowych, prezydent miał wygłosić fałszywe twierdzenia o skuteczności szczepionek przeciw COVID. Mówił też o pomaganiu dzieciom „odkryć, czy na Księżycu jest człowiek, czy też kosmici są tutaj, czy nie”. Słuchaczy zaniepokoiły też odniesienia do niejasnych teorii spiskowych.

Na początku tego miesiąca Biden był zmuszony polegać na notatkach, aby odpowiedzieć na pytanie reportera w cukierni w Michigan.

W tej chwili jest to kwestia bezpieczeństwa narodowego” – powiedział Jackson gospodarzowi Fox News Seanowi Hannity.

„Myślę, że albo zamierza zrezygnować – przekonają go, by zrezygnował z urzędu w niedalekiej przyszłości z powodu problemów medycznych – albo będą musieli skorzystać z 25. poprawki, aby pozbyć się tego człowieka” 

– powiedział Jackson.

W zeszłym miesiącu Jackson, który służył jako osobisty lekarz zarówno prezydenta Obamy, jak i prezydenta Trumpa, dołączył do kilkunastu członków Izby Republikańskiej w liście wzywającym Bidena do poddania się testowi funkcji poznawczych – tak jak robił to Trump, gdy był on na stanowisku – i publicznie ujawnił wyniki.

„Naród amerykański… zasługuje na pełną przejrzystość zdolności umysłowych ich najwyżej wybranego przywódcy”

– napisali Republikanie.

„Mówiłem, że będzie tylko gorzej. To się dzieje na naszych oczach” – powiedział Jackson w Fox News.

 

Źródło: Fox News, niezalezna.pl,

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ