Wrocław: Będzie przebudowa ul. Koszarowej?

Lestat, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Miasto przygotowuje się do remontu ul. Koszarowej na północy Wrocławia. To ważna ulica, przy której znajduje się szpital oraz Uniwersytet Wrocławski. Wybrano wykonawcę projektu inwestycji.

 

Obecnie ul. Koszarowa ma 5,5 m szerokości, a powinna mieć 6 m. Wtedy autobusy komunikacji miejskiej mogłyby kursować w obu kierunkach. Obecnie jeżdżą od ul. Sołtysowickiej i zatrzymują się przy szpitalu. Następnie włączają się do ruchu, kierując się w stronę ul. Przybyszewskiego. Z autobusów korzystają nie tylko mieszkańcy, ale także pacjenci szpitala oraz studenci i pracownicy Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Do przetargu na wykonanie projektu przebudowy zgłosiły się dwie firmy: BIPROGEO Projekt sp. z o.o. (461 711,25 zł brutto, z czego 160 tys. to zakres MPWiK) oraz Biuro Projektów A-PROPOL sp. z o.o. sp.k (436 974,04 zł brutto, z czego 120,8 tys. to zakres MPWiK). Ostatecznie wybrano ofertę firmy BIPROGEO Projekt sp. z o.o., która jest niewiele droższa, lecz wybrany wykonawca ma większe doświadczenie w tworzeniu projektów przebudowy dróg czy sieci podziemnych.

Wykonawca będzie mieć kilka miesięcy na stworzenie projektu. W dalszej kolejności jest ogłoszenie przetargu na przebudowę.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ