Dziennikarz OKO.Press szarpał i wyzywał policjantów

Dziennikarz Radosław Gruca, który szarpał i obrażał funkcjonariuszy policji, został zwolniony przez swojego pracodawcę – OKO.Press. Portal przekonuje, że wbrew informacjom podawanym przez m.in. TVP Info “nie próbował prowadzić samochodu pod wpływem alkoholu”. Nie zdementowano jednak informacji, że badania potwierdziły obecność narkotyków we krwi dziennikarza.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na warszawskim Żoliborzu. Według relacji TVP Info mężczyzna przyznał się policjantom, że jest po alkoholu, choć zaraz po tym wsiadł za kierownicę samochodu i próbował odjechać. Gdy mundurowi mu przeszkodzili, zaatakował ich. G. miał wyzywać policjantów, używając słów wulgarnych i wymachując rękami, krzycząc „ty ch**u jeb**y” i grożąc „zaj***e was ty ku**o jeb**a”. Gdy policjanci próbowali zbadać go alkomatem, pluł i odmawiał badania. Podawał też fałszywe dane osobowe.

Nie był pijany? 

Informacja o tym, że dziennikarz znajdował się w stanie nietrzeźwości zostały zdementowane przez portal Wirtualne Media. Pozostałe zarzuty okazały się jednak prawdziwe. Dziennikarz OKO.Press usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjanta i znieważenia go. Na mężczyznę został nałożony dozór elektroniczny.  Usłyszy też prawdopodobnie zarzut dot. odmowy poddania się legitymowaniu i podawanie fałszywych danych.

– Informujemy, że z dniem 31 lipca 2021 rozwiązujemy – za porozumieniem stron – umowę o pracę z Radosław Grucą. Dziękujemy Radkowi za rok wspólnej pracy. Ubolewamy nad tym, że kończy się w takich okolicznościach. Podkreślamy przy tym, że według oficjalnych informacji – a wbrew uporczywie powtarzanej przez TVP i inne prorządowe media oraz publicystów wersji wydarzeń z nocy 23 na 24 lipca – Radosław Gruca nie próbował prowadzić samochodu pod wpływem alkoholu

– przekazało w komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych OKO.Press.

Na zastanawiające wygląda to, że z jednej strony portal dementuje informacje na temat zarzutów wobec swojego byłego już pracownika, a z drugiej zwalnia go z pracy. Warto zauważyć, że TVP Info przekazywało, że Radosław Gruca był pod wpływem narkotyków. Te informacje nie zostały jednak zdementowane przez portal OKO.Press.  Ta nieścisłość nie umknęła także uwadze internautów.

Portal TVP Info informował, że badania potwierdziły, że Radosław Gruca był pod wpływem narkotyków.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ