Goszcz: Pałac będzie odbudowany, na otwarciu królowa Norwegii

Już za dwa lata pałac w Goszczu będzie kolejną atrakcją turystyczną na dolnośląskiej ziemi. Dzisiaj została podpisana umowa na rewitalizację zabytkowego obiektu pomiędzy Gminą Twardogóra a Haras Budownictwo Wrocław – wykonawcą robót budowlanych.

To zasługa burmistrza Twardogóry i jego ekipy, która napisała jeden z najlepszych projektów na rewitalizację zabytkowych obiektów o wartości ponad 10, 5 mln zł. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przekazało dotację w wysokości 8,5 mln zł, reszta to środki własne Gminy.

Planowane otwarcie nastąpi w grudniu 2023 roku. Wszystko wskazuje na to, że uroczystość uświetni Sonja królowa Norwegii, a to za sprawą potomka byłych właścicieli goszczańskiego zespołu pałacowo-parkowego hrabiego Albrechta Graf von Reichenbacha, który zapewnił, że zrobi wszystko aby zainteresować królową miejscem pochodzenia swoich przodków, a które, dzięki funduszom norweskim przekazane Gminie poprzez Ministerstwo będą mogły być wykorzystane na odrestaurowane pałacu. Zgodnie z założeniami projektu, pałac w całości będzie udostępniony społeczeństwu na wydarzenia m.in. o charakterze kulturalnym, społecznym, edukacyjnym.

Paweł Czuliński burmistrz Twardogóry od hr. von Reichenbacha otrzymał pierwszy prezent do nowego obiektu – portret dziadka von Reichenbacha i zapewnił, iż znajdzie on szczególne miejsce w pałacu.

Wśród osób uczestniczących w wydarzeniu podpisania umowy byli wrocławscy posłowie. Agnieszka Soin (PIS) i Michał Jaros (PO). Parlamentarzyści, przyrzekli wszelką pomoc przy realizacji innych projektów z budżetu państwa.

Płyty grzewcze do zabudowy – jakie wybrać?

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ