Wrocław: zmiany tras linii tramwajowych

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich i alei Hallera (wymiana torów prostych na skrzyżowaniu w ciągu ulicy Powstańców Śląskich), od 2 sierpnia 2021 roku (poniedziałek ) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 6, 7, 20, 23, 70, 73 i 74.

Linia 6

Tramwaje linii 6 będą kursowały w relacji Kowale – Grabiszynek – Kowale przez ulicę Świdnicką, Powstańców Śląskich i aleję Hallera.

Linia 7

Tramwaje linii 7 będą kursowały w relacji Poświętne – Grabiszyńska (Cmentarz) – Poświętne przez ulicę Świdnicką, Powstańców Śląskich, aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską.

Linia 20

Tramwaje linii 20 powrócą na trasę Oporów – Leśnica – Oporów, ale będą kursowały od ulicy Legnickiej w obu kierunkach przez ulicę Śrubową, nową trasę autobusowo-tramwajową, pl. Orląt Lwowskich, pl. Legionów, ulicę Piłsudskiego, Powstańców Śląskich, aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską.

Linia 23

Tramwaje linii 23 powrócą na trasę Kromera – Wrocławski Park Przemysłowy – Kromera, ale będą kursowały od ulicy Legnickiej w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową do pętli przy ulicy Robotniczej.

Linia 70

Tramwaje linii 70 będą kursowały w relacji Osobowice – FAT – Osobowice przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera.

Linia 73

Linia 73 zostanie zlikwidowana.

Linia 74

Tramwaje linii 74 będą kursowały w relacji Osobowice – FAT – Osobowice przez plac Legionów i ulicę Grabiszyńską.

Linia autobusowa 702

Linia 702 zostanie zlikwidowana.

źródło: mpk.wroc.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ