Wrocław: Antyszczepionkowcy straszą „bestiobusem”

Źródło: niezalezna.pl, Facebook

Po atakach na punkty szczepień m.in. w Grodzisku Mazowieckim czy Zamościu, antyszczepionkowcy znów dali o sobie znać. Zniszczyli wiatę przystankową w pobliżu „szczepciobusa” – autobusu, w którym wykonuje się szczepienia przeciw Covid-19. Głos w sprawie zabrał prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

“NIEszanowni antyszczepionkowcy. Każdy taki akt wandalizmu i tchórzostwa, jak ten z Leśnicy, jeszcze bardziej motywuje mnie i zespół do pracy przy szczepieniach przeciw covid19”

– napisał we wtorek na Facebooku Balawejder.

Udostępnił też fotografie, na których widać zniszczoną wiatę autobusową. Antyszczepionkowcy napisali, że po mieście jeździ “Bestiobus”, który jest objawieniem z Apokalipsy św. Jana.

Prezes wrocławskiego MPK przekazał też, że zwrócił się do policji o zabezpieczenie kolejnych punktów szczepień na terenie Wrocławia. Za informację, kto jest odpowiedzialny za zdemolowanie wiaty, proponuje 4 tysięcy złotych z środów własnych.

„Ciemnota zawsze na końcu przegra z faktami, nauką i rozumem”

– konkluduje.

Mobilny punkt szczepień we Wrocławiu cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Przez pierwsze cztery dni mobilnych szczepień – dawkę przyjęło blisko 700 osób, 19 lipca – było już 2 tys. osób, a 29 lipca – 3 tys.

Źródło: niezalezna.pl, Facebook

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ