Discovery zagroziło podjęciem kroków prawnych

Koncern Discovery, właściciel TVN, zapowiedział podjęcie działań prawnych wymierzonych w polskie władze. Ma to związek z przyjętą wczoraj przez Sejm nowelizacją ustawy medialnej.

W wydanym dzisiaj oświadczeniu, koncern Discovery przekazał, że “oficjalnie powiadomił polski rząd o podjęciu kroków prawnych w oparciu o dwustronny traktat inwestycyjny między USA a Polską” z 21 marca 1990 r.

Discovery zaznacza, że to efekt “kampanii dyskryminacyjnej”, a przyjęcie przez Sejm noweli ustawy medialnej nazywa “zamachem na niezależne media i wolność prasy, wymierzonym bezpośrednio w TVN”

“Zawiadomienie o sporze zostało dziś przesłane prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Discovery nadal dąży do pozytywnego rozwiązania tej sytuacji, ale jeśli to się nie powiedzie, Discovery zamierza wszcząć postępowanie arbitrażowe zgodnie z art. IX ust. 3 Traktatu i dochodzić pełnego odszkodowania za naruszenia Polski” – czytamy w oświadczeniu.

Sejm uchwalił w środę wieczorem nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. Według noweli, koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG.

 

Źródło: ir.corporate.discovery.com, niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ