Opozycja w amoku! Marszałek Witek: zarządzenie powtórnego głosowania jest zgodne z prawem!

 Opozycja zapowiada w tej sprawie złożenie wniosku do prokuratury. Drugi będzie o odwołanie Witek z funkcji marszałek, kolejny o listę nazwisk prawników.

Nowelizacja ustawy medialnej, tym samym wykluczenie stacji TVN jako amerykańskiej spółki działającej na polskim rynku medialnym zostanie przerwane. Koncesje na nadawanie mogą mieć tylko kraje będące w Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Tymczasem mało kto wspomina o fuzji Discovery – tu należy Grupa TVN – z WarnerMedia, która będzie sfinalizowana w przyszłym roku. Wtedy kontrolę nad polskim rynkiem mediowym miałby David Zaslav zarządzający teraz Discovery. Po fuzji, światowy potentat, telewizje HBO czy CNN wchłoną TVN, taki jest plan. Brak koncesji na nadawanie na obecnych warunkach uniemożliwi amerykańskiemu gigantowi wejście na polski rynek mediowy. I tu wiemy, dlaczego stacja TVN domaga się od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przedłużania „dla siebie” koncesji. Dlaczego „powoduje niepokój inwestorów zagranicznych” i dlaczego „godzi to w fundamenty polsko-amerykańskiego sojuszu”.

Donald Tusk komentując wczorajsze posiedzenie mówi, że rząd musi zamknąć niezależne media, bo zdaje sobie sprawę z ich siły. Zdaniem posłów Lewicy, PSL, Polski 2050 i KO marszałek Sejmu Elżbieta Witek nie miała prawa doprowadzić do reasumpcji głosowania. Uważają, że został naruszony interes publiczny i wykorzystanie uprawnień, a za to z art. 231 KK grozi wyrok 3 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj prokuratura została powiadomiona o popełnieniu przestępstwa. Zawiadomienie złoży KO. Kolejny wniosek ma dotyczyć nazwisk prawników doradzających marszałek Sejmu, że reasumpcja była możliwa. Cała opozycja uważa, że ustawa LexTVN nie powinna być przedmiotem obrad, a koncesja na nadawanie dawno przyznana.

Głosowanie nad Lex TVN to zamach na wolność, mówi poseł Grzegorz Schetyna.

Zamach na niezależne od władzy media. Polska staje się krajem, gdzie bezkarnie łamie się demokrację, praworządność, niszczy prawa mniejszości i wolne media. To walka o wszystko, co najważniejsze. Dla nas i następnych pokoleń.

Senator Bogdan Zdrojewski w podobnym tonie skomentował wczorajsze wydarzenie w Sejmie, mówi, że był to haniebny dzień.

Atak na wolne media mocno przybliżył nas do Białorusi. Postawa marszałek Witek bez precedensu. Obóz władzy jednak trzeszczy w posadach. Łamanie prawa, regulaminu sejmu to już norma. Dalej już tylko .. stan wojenny?!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ