Terytorialsi zapraszają na piknik wojskowy do POLKOWIC

Żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej przygotowali szereg atrakcji w ramach akcji „Dołącz do nas, zostań lepszą wersją siebie”. Zgodnie z hasłem każda chętna osoba będzie miała możliwość zapoznania się z wyposażeniem Terytorialsów i zadaniami, jakie na co dzień wykonują. Wystawa będzie bardzo bogata. Przygotowano umundurowanie i sprzęt wojskowy żołnierza w wersjach: „combat” (kompletny mundur, hełm, gogle noktowizyjne, maska przeciwgazowa itp.) oraz light dedykowane m.in. do działań poszukiwawczych. Przyjście na piknik jest niepowtarzalną okazją zobaczenia z bliska uzbrojenia: karabinka MSBS Grot wraz z zestawem konwersyjnym do strzelania amunicją barwiącą, karabinu maszynowego UKM-2000P, karabinu wyborowego BOR z lunetą spotter-60 oraz granatnik RPG-7W i najnowszy model pistoletu WIES-100. Dużą atrakcją dla najmłodszych będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia na wojskowym quadzie lub motocyklu.

W kolejną rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920, zwycięstwa nad bolszewikami, odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego. W tym roku obchody będą odbywały się pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

W województwie dolnośląskim Piknik Wojskowy odbędzie się w Polkowicach w dniu  15 sierpnia (11-18:00 Polkowickie Centrum Piknikowe ul. Skalników 55).
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ