Co zrobić, aby mieć proste włosy?

artykuł sponsorowany

Bardzo często jest tak, że kobiety o kręconych włosach chcą, by były one idealnie proste. O gładkich włosach bez niechcianych fal marzą też te panie, których włosy mają tendencję do puszenia się lub kręcenia pod wpływem wilgoci. Co zrobić, aby mieć proste włosy?

Domowe sposoby

Oczywiście nie sprawdzą się w każdym przypadku, ale jeśli mamy tylko lekko kręcone włosy lub np. zawijające się na końcach, warto spróbować kilka domowych sposobów, zanim wybierzmy się do profesjonalisty. Co możemy zrobić w zaciszu własnej łazienki? Przede wszystkim wybierzmy te kosmetyki, które dedykowane są do włosów ze skłonnościami do puszenia lub kręcenia. Jeśli suszymy włosy, róbmy do z głową opuszczoną do dołu i suszmy poszczególne pasma na szczotce. Wygładzimy włos, dodamy objętości, a może dodatkowo uda nam się okiełzać podkręcone końce włosów. Jeśli takie sposoby nie działają, warto zastosować skuteczniejsze metody.

Prostownica do włosów

To urządzenie zapewni Ci idealnie proste włosy, jednak wiążę się z kilkoma minusami. Przede wszystkim poddajemy włos bardzo wysokiej temperaturze, przez co narażamy je na zniszczenie i osłabienie. Jeśli myjemy głowę codziennie, to wykonywanie takiego zabiegu każdego dnia może znacząco osłabić kondycję naszych włosów. Kolejnym minusem jest czas – długie, mocno kręcone włosy wymagają poświęcenia im sporo czasu, żeby były idealnie proste.

Zestawy do domowego prostowania włosów

Inną możliwością są gotowe zestawy kosmetyków z keratyną, dzięki którym możemy wyprostować włosy. Specjalne produkty o dużej zawartości keratyny mają pomóc w okiełznaniu niesfornych włosów, jednak należy pamiętać, że nie jest to prosty zabieg. Po nałożeniu odpowiedniego środka, należy je wyprostować przy użyciu prostownicy. Szczegółowa instrukcja podana jest na opakowaniu, ale np., jeśli za zaczniemy prostować zanim włosy dobrze wyschną, możemy je tylko spalić i zrobić więcej szkód, niż pożytku. Keratynowe prostowanie włosów samodzielnie wymaga też wprawy.

Keratynowe prostowanie włosów w salonie

To najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy sposób na uzyskanie idealnie gładkich i prostych włosów. Zabieg wykonany przez profesjonalnego fryzjera pozwoli nam na uzyskanie pożądanego efektu. Koszt zależy przede wszystkim od lokalizacji i renomy salony oraz długości włosów. Im dłuższe, tym cena będzie wyższa i może wynieść nawet prawie tysiąc złotych. Efekty keratynowego prostowania włosów utrzymuję się od 3 do 6 miesięcy. Warto wiedzieć, że po jego wykonaniu należy stosować kosmetyki dedykowane włosom właśnie po takim zabiegu. Jeśli mamy dość codziennego prostowania włosów, warto zastanowić się nad takich zabiegiem u profesjonalisty. Może się na ten cel przydać szybka gotówka w firmie Profi Credit. Szybka gotówka często może być spłacana w miesięcznych ratach, dzięki czemu możemy zaplanować taki wydatek w budżecie. Pamiętajmy jednak, że szybka gotówka wymaga terminowej spłaty, dlatego zanim podejmiemy decyzję o zaciągnięciu zobowiązania finansowego, upewnijmy się, że nie będzie dla nas dużym obciążeniem.