Echo o ustawie medialnej trwa. Piotr Gliński: Nikt nie chce nikogo kneblować

fot. youtube

Echo po zeszłotygodniowym przegłosowaniu ustawy medialnej nie milknie. Zaraz po głosowaniu, pod sejmem zebrali się ludzie, a jeden z posłów, który wstrzymał się od głosu — Dobromir Sośnierz z Konfederacji, został kopnięty i opluty przez wściekły tłum. Komentarza w sprawie, udzielił Wicepremier Piotr Gliński.

– Polska musi ucywilizować dostęp kapitału zagranicznego do polskich mediów. Polityk, odpowiadając na pytania dziennikarzy dotyczące nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, podkreślił, że media to szczególny rynek – rozpoczął Piotr Gliński.

– Mamy wszelkie prawa także zapisane w traktatach europejskich, które mówią o tym, że jest to rynek, który podlega ochronie, ponieważ media wpływają na demokrację, wpływają na procesy zdobywania władzy – kontynuował minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Nie ma żadnego zagrożenia dla funkcjonowania stacji TVN, chodzi o koncesję, którą będzie mógł otrzymać jedynie podmiot, którego siedziba znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego i to taki, który jest niezależny od osób, instytucji, a także firm spoza tego obszaru. Ustawa teraz trafi do Senatu.

– Tak jak we Francji oraz Niemczech, tak i Polska broni się przed kapitałem zagranicznym, który musi być kontrolowany przez tego, kto ma mandat do rządzenia w Polsce – zakończył Piotr Gliński.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ