Ociepa ujawnia: Gowin ma plan stworzenia centroprawicy

Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa mówił w Polskim Radiu o motywach Jarosława Gowina do opuszczenia Zjednoczonej Pawicy. Prezes Porozumienia ma plan stworzenia centroprawicy, jednak może być o to trudno.

Już ponad tydzień minął od dymisji Jarosława Gowina. Wicepremier rozpoczyna nowy rozdział, już bez Zjednoczonej Prawicy, i bez grupy posłów, która podjęła decyzję o opuszczeniu Porozumienia. Jednym z nich jest wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Polityk wskazuje, że Jarosław Gowin miał swój plan na czas po odejściu z rządu.

– Pomysłem miało być nowe centrum, czyli jakaś formuła sojuszu politycznego, który będzie pomiędzy PiS a PO i to będzie próbowało przełamać ten duopol – mówił Marcin Ociepa.

Jednak powrót Donalda Tuska nie ułatwi odebrania władzy PO i PiS, tylko jeszcze bardziej ten duopol pogłębi. Polakom zostaną dwa wyjścia – centrolewicowy blok Tuska i centroprawicowy Prawa i Sprawiedliwości – mówi Marcin Ociepa. Dodaje, że pośrodku zostanie PSL i Gowin, które będą musiały wybrać. Ludowcy już wybrali Platformę – wskazuje wiceminister. Wtedy Porozumienie w trakcie głosowań stanie przed jeszcze mniej komfortowym wyborem, jak to było do tej pory w Zjednoczonej Prawicy.

– To będą głosowanie wokół tożsamości płciowej, modelu rodziny, suwerenności narodowej w ramach naszego członkostwa w UE i wreszcie wisienką na torcie będzie to, że będą musieli głosować za podwyżką podatków, bo tam będzie komponent lewicowy stricte, mówię o partii razem i SLD – dodał wiceminister obrony narodowej.

Dlatego dziwie się, że Jarosław Gowin, który w geście sprzeciwu odchodził z Platformy, teraz wraca do Tuska – podkreślił wiceminister Ociepa.

 TV Trwam News/ Radio Maryja 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ