Frasyniuk nazwał żołnierzy “śmieciami”. Rozpłochowski: Nie zasługuje na państwowe odznaczenie

frasyniuk.jpg

Jestem za tym, żeby prezydent Andrzej Duda wszczął procedurę pozbawienia Władysława Frasyniuka jednego z najwyższych odznaczeń państwowych, czyli Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski  – ocenił Andrzej Rozpłochowski w rozmowie z Michałem Rachoniem.

W niedzielę w TVN24 Władysławo Frasyniuk, działacz opozycji z czasów PRL, powiedział o żołnierzach, którzy razem ze Strażą Graniczną zabezpieczają granicę polsko-białoruską, że “nie służą państwu polskiemu”. “Mam wrażenie, że to jest wataha (…), wataha psów, która otoczyła biednych słabych ludzi. (…) Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu” – powiedział Frasyniuk.

Sprawę, w rozmowie z redaktorem Michałem Rachoniem na antenie Polskiego Radia 24 skomentował Andrzej Rozpłochowski, działacz opozycji w okresie PRL-u. – To nikczemna postawa – ocenił

Rozpłochowski stwierdził, że Frasyniukowi powinno zostać odebrane odznaczenie, jakie otrzymał od prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2006 roku.

– Jestem za tym, żeby prezydent Andrzej Duda wszczął procedurę pozbawienia takiego obywatela RP jednego z najwyższych odznaczeń państwowych, czyli Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski 

– powiedział. Działacz wyjaśnił, że powodem tego powinna być nie tylko ta wypowiedź, ale także “konsekwentna postawa Władysława Frasyniuka, jaką reprezentuje od wielu lat”

 Zasługuje on na oskarżenia o antypolskie działania

– powiedział.

Źródło: Polskie Radio 24, niezalezna.pl,

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ