Onet wieszczy rychłą rekonstrukcję rządu. Kukiz kpi ze swoich krytyków

kukiz_113_1.jpg

Onet opublikował swoje ustalenia dotyczące rekonstrukcji rządu, „planowanej przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego”. Padają konkretne nazwiska, choć w tekście dominują domysły autorów. Autorów, wszak ustalenia poczyniło aż czterech dziennikarzy portalu. Nakreślony przez Onet scenariusz skomentował Paweł Kukiz. „No, to teraz trzeba patrzeć, co Kukiz i jego posłowie dostaną?!” – kpi polityk.

„Po rozmowach z wieloma politykami obozu władzy, dziennikarze Onetu poznali szczegóły planowanej na wrzesień rekonstrukcji rządu. Zasadniczy wniosek jest taki, że za planowanymi dymisjami i awansami kryją się gigantyczne napięcia między rozmaitymi frakcjami i grupami interesów w obozie władzy”

– wprowadzają do artykułu autorzy.

Onet pisze na samym początku o Michale Dworczyku – szefie Kancelarii Premiera. Ten miałby stracić stanowisko z uwagi atak hakerski i wyciek maili. Szef KPRM w ostatnim roku stał się twarzą walki z pandemią Covid-19; w dużej mierze autor i koordynator Narodowego Programu Szczepień.

Portal dymisji upatruje także w Ministerstwie Rolnictwa. „Mniejsze szanse na ocalenie ma szef resortu rolnictwa — 39-letni zootechnik Grzegorz Puda, powołany niespełna rok temu. Politycy PiS zajmujący się wsią ostro go atakują w partyjnych rozgrywkach. Słychać zarzuty, że nie potrafi rozmawiać z rolnikami” – czytamy na Onecie.

Dalej mowa o tym, że minister Puda „gra na Morawieckiego”, zatem – na wypadek dymisji Dworczyka – liczy na stanowisko szefa KPRM. Następcą szefa resortu rolnictwa mógłby zostać – zdaniem portalu – poseł PiS Robert Telus.

Serwis pisze też o rychłej dymisji ministra Michała Kurtyki, za „konflikt z Czechami wokół kopalni w Turowie”. Zastąpić miałaby go Anna Moskwa, była wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Ministrem rozwoju miałby zaś zostać Marcin Ociepa, obecnie wiceminister obrony narodowej.

Dalej: wrócić mają Ministerstwa Sportu oraz Cyfryzacji. Onet przewiduje nawet, że „podczas wrześniowej rekonstrukcji z rządu może odejść Jarosław Kaczyński, który jest wicepremierem do spraw bezpieczeństwa”.

„Co Kukiz i jego posłowie dostaną?!”

Artykuł na Twitterze podał dalej Paweł Kukiz. Nie odmówił sobie przy tym kąśliwego komentarza.

„No, to teraz trzeba patrzeć, co Kukiz i jego posłowie dostaną?! Jakie ministerstwa i stanowiska, spółki…Bo przecież “się sprzedał”, “został kupiony”, prawda? Bądźcie czujni!”

– czytamy.

Źródło: onet.pl, niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ