Polanica Zdrój: VI Przystanek Niepodległość pod hasłem „Nie ma Polski bez Krzyża”

Przed nami wielkie patriotyczne wydarzenie pod patronatem honorowym premiera Mateusza Morawieckiego. W najbliższy weekend w Polanicy Zdroju zobaczymy i usłyszymy znamienitych gości – historyków, naukowców, polityków, kapłanów, dziennikarzy i artystów.

Nie ma Polski bez Krzyża” to tyłuł przewodni VI edycji Przystanku Niepodległość, ale też tytuł pieśni, której autorem jest wrocławski bard Wojciech Rohatyn Popkiewicz. Na zakończenie pierwszego dnia, przystankowi goście zobaczą spektakl teatralny w reżyserii Wojciecha Rohatyn Popkiewicza pt. „Nie ma Polski bez Krzyża”, a potem jak zawsze nocne Polaków rozmowy.

Tegoroczna edycja Przystanku Niepodległość jest także duchowym przygotowaniem do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego. Radna powiatu kłodzkiego Krystyna Śliwińska, pomysłodawca Przystanków zachęca do uczestnictwa on-line tych, którzy z braku możliwości nie będą mogli przyjechać do Polanicy Zdroju. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Będą transmitowane na stonie https://przystanekniepodleglosc.pl/

Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa od piątku do niedzieli. VI Przystanek Niepodległość rozpocznie się Mszą świętą w intencji Ojczyzny 3 września o godz.15:00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Zakończy się 5 września dyskusją o Polsce i prezentacją Raportu Podkomisji ds. zbadania katastrofy lotniczej przez Antoniego Macierewicza.

Krystyna Śliwińska zapewnia, że przed nami dzięki zaproszonym gościom – będzie można przeżyć dobry, bogaty czas. Bogaty we wrażenia i wartości intelektualne, i duchowe.

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ