Szli niszczyć zasieki na granicy i sami siebie nagrywali. Wideo posłuży jako dowód

Trzynaście osób, w tym Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog oraz jeden obywatel Niderlandów, zostali zatrzymani podczas niszczenia zapór technicznych na granicy Polski z Białorusią. Do sieci trafiło nagranie, które zrobili sami zatrzymani. Tym samym dostarczyli bardzo ważny dowód przeciwko samym sobie.

Skandaliczne zdarzenie miało miejsce dziś około godziny 17.30 na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Kuźnicy (Podlaskie), mniej więcej w odległości około 15 kilometrów od Usnarza Górnego, gdzie na Białorusi przy granicy z Polską od kilkunastu dni koczuje grupa migrantów.

Grupa trzynastu osób, wśród nich działacze Obywateli RP, Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog, fotograf „Gazety Wyborczej”, oraz obywatel Niderlandów postanowili „w czynie społecznym” zniszczyć część zapory technicznej aby umożliwić przejście grupie koczujących od kilku tygodni w pobliżu przybyszy.

O akcji działaczy poinformował na Facebooku szef Obywateli RP Paweł Kasprzak, dołączając zdjęcie kilku osób, które przecinają zasieki.

Teraz w sieci pojawiło się nagranie wideo, dokonane przez jedną z osób, które zostały zatrzymane przez Straż Graniczną w związku z zajściem. Słychać na nim m.in. jak ktoś z daleka krzyczy do nich „Stój!”, po czym śmiałkowie szybko przerywają swoje czynności i próbują uciec.

Według Straży Granicznej, grupa miała zamiar doczepić także ogrodzenie do stojących w pobliżu pojazdów i je rozciągnąć.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ