Nauka i praca, prowadzi do rozwoju. Zakończył się Kongres Pracy

Fundacja Obserwatorium Społeczne pod hasłem „Człowiek-Praca-Rozwój” zorganizowała Kongres Pracy. Wydarzenie nawiązało do kongresu zorganizowanego przed 31 laty. Wówczas mówiono o etosie pracy po upadku komunizmu. Dzisiaj rozważano o rynku pracy i wyzwaniach na dzisiaj w kontekście ustanawiania prawa świeckiego, ale też społecznej roli Kościoła katolickiego.

Abp Józef Kupny metropolita wrocławski i delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Ludzi Pracy objął patronatem honorowym dwudniowy Kongres. Hierarcha wprowadził uczestników wydarzenia w tematykę Kongresu referatem nt. podmiotowości człowieka w pracy.

Słuchacze mieli okazję wysłuchać prelegentów reprezentujących najważniejsze dziedziny naukowe w życiu człowieka. Podkreślano przede wszystkim odpowiedzialność nauki i jej misję społeczną. Wiele uwagi poświęcono stanowieniu prawa a także obowiązkom, które powinni na siebie nałożyć rządzący, pracodawcy i pracownicy.

Prezes Rady Ministrów mówił o znaczeniu kongresu sprzed trzech dekad.

Ten kongres z udziałem prof. Lecha Kaczyńskiego był bardzo ważnym kamieniem milowym na drodze do cywilizowanego rynku pracy

O przygotowaniu człowieka do pracy, mówiła poseł Mirosława Stachowiak-Różecka.

Jest oczywistą sprawą, że dorosłego człowieka do pracy obok rodziców, przygotowuje szkoła. Dlatego warto zastanowić się, jak w dzisiejszych czasach w przygotowaniu do pracy zawodowej człowieka ma sprostać system edukacji.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ