Fakty RMF FM: Komorowski: Niechęć Tuska do współpracy z Gowinem to błąd

„Życzę Jarosławowi Gowinowi, żeby znalazł wspólny język z opozycją, a szczególnie tą częścią opozycji, z którą pewnie ma pokrewne poglądy na wiele kwestii natury ideowej”- mówił Bronisław Komorowski w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Były prezydent skrytykował też Donalda Tuska, który sceptycznie odniósł się do możliwości współpracy z byłym wicepremierem rządu Zjednoczonej Prawicy. „Żałuję i uważam to za błąd” – powiedział Komorowski.

Były prezydent skomentował też powrót byłego szefa Rady Europejskiej do polskiej polityki. „Z satysfakcją odnotowuję, że powrót Donalda Tuska bardzo podniósł notowania Platformy. Ale niepokoi mnie to, że ten wzrost notowań Platformy oznacza głównie osłabienie innych partii opozycyjnych – głównie Szymona Hołowni i trochę Lewicy” – mówił Komorowski.

Piotr Salak zapytał swojego gościa także o sytuację w Afganistanie. Zdaniem byłego prezydenta nie można porównywać dzisiejszych talibów do tych sprzed 20 lat. „Wiele wskazuje na to, że to jednak są już trochę inni talibowie. Widzę w różnych przekazach szereg informacji, które świadczą o tym, że talibowie chcą  złagodzić ocenę swojej działalności i pokazać, że dzisiaj chcą rządzić w Afganistanie innymi metodami. I byłoby dobrze, żeby tak naprawdę się stało. Ale zagrożenie recydywy jest” – powiedział Komorowski.

Rozmowa na RMF24.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ