Tomaszewski: Oskarżenia wobec polskich piłkarzy o rasizm to idiotyzm

Gościem Marcina Bąka był Jan Tomaszewski – legendarny bramkarz, reprezentant Polski i polityk.

– Sztuką jest z honorem przegrać. Anglicy nie przegrali w ten sposób w roku 1973 – powiedział Tomaszewski.

– Mamy najlepsze pokolenie w historii polskiej piłki. Gdyby tę reprezentacje objął pan Kazimierz Górskie, jestem pewien, że odnieślibyśmy sukces na mistrzostwach świata – mówił były reprezentant.

– Uważam, że to jest jakiś idiotyzm, który zasiali zawodnicy Anglii – skomentował Tomaszewski oskarżenia o rasizm wobec polskich piłkarzy, po meczu na Stadionie Narodowym.

– Niech Anglicy sobie klęczą, jeśli chcą. Mieli tyle kolonii, że żeby zmyć grzechy swoich poprzedników, powinni pół godziny leżeć krzyżem. Byle nie łączyć polityki ze sportem – stwierdził bramkarz.

Były piłkarz skrytykował noszenie tęczowych opasek przez kapitanów zachodnich reprezentacji piłkarskich na turniejach. Jak stwierdził, adopcja przez pary homoseksualne oznacza krzywdę dla dzieci.

– Musi Pani być na wszystkich pozostałych meczach reprezentacji, bo przyniosła Pani nam szczęście – żartobliwie zaapelował Tomaszewski do prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, na którą w internecie wylał się hejt za udział w meczu Polska – Anglia.

Źródło: TV Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ