Sawicki o Gowinie: Popełnianie błędów jest rzeczą ludzką, ale szatańską jest trwanie w nich

Poseł Marek Sawicki nie ma dobrego zdania o byłym wicepremierze Jarosławie Gowinie. Twierdzi, że jest zdrajcą i zdania w tej sprawie nie zmieni. Do dzisiaj, PSL nie było zainteresowane współpracą z twórcą Porozumienia, teraz przypatruje się co mówi i robi były minister.

Znaczenie Gowina po zdymisjonowaniu go przez PIS i wyjściu z Porozumienia kilku posłów zmalało do zera. Poseł Sawicki uważa, że nie jest już łakomym kąskiem dla żadnej partii, koła czy ruchu w Sejmie. Ktoś kto doprowadził do chaosu w rządzie musi się teraz sam określić, twierdzi polityk, bowiem na dzisiaj nie są znane jego intencje. „Niby z rządu wyszedł, ale rząd nadal popiera, mówi Sawicki, więc on się musi zastanowić, co on chce robić?”. Być może sam Gowin jeszcze nie wie co zrobić ze sobą i resztką swoich posłów, tymczasem PSL uchyla już swoje drzwi. A jeszcze dwa dni temu poseł Sawicki wątpił w polityczną siłę Gowina i zastanawiał się „ile on realnie głosów do Sejmu może przynieść, i kto z nim pójdzie razem w blok? Nie widział też jego, jako koalicjanta w PSL, mimo że „mają podobne zdanie w sprawach gospodarczych, samorządowych i światopoglądowych”. Ludowiec stwierdził, że „Jarosław Gowin zdradził Donalda Tuska, zdradził Jarosława Kaczyńskiego, zdradzi też Władysława Kosiniaka-Kamysza, a czy po drodze uda się coś z nim zbudować, tak jak z Pawłem Kukizem, to zobaczymy”.

Dzisiaj zapewne po sondażach, które PSL wyklucza z walki o głosy wyborców choćby na granicy progu słyszymy, że jednak warto zastanowić się nad ewentualnym sojuszem z człowiekiem, który siedem lat temu „chciał doprowadzić do likwidacji klubu PSL w Sejmie”. Teraz poseł Sawicki, daje szansę Porozumieniu i „będzie się przyglądał poczynianiom Gowina z dużą ostrożnością”.

Każdy ma prawo do nawrócenia po przyznaniu się do winy i szczerym żalu za grzechy. Każde chrześcijańskie, katolickie podejście każdemu daje szansę do nawrócenia, więc jeśli Jarosław Gowin żałuje za grzechy i obiecuje chęć poprawy, to warto się temu przyglądać. Każdy ma prawo do nawrócenia, każdy ma prawo do popełniania błędów, bo to jest rzeczą ludzką, ale szatańską jest trwanie w nich. Jeśli Jarosław Gowin porzuca te błędy i chce tworzyć lepsze, nowe to… popatrzymy.

Źródlo: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ