Dr B. Rogalski: TSUE stał się orężem do zwalczania wartości chrześcijańskich

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stał się zbrojnym prawnym orężem w rękach neomarksistów europejskich do zwalczania wartości chrześcijańskich i państw, które są na nich osadzone. (…) Neomarksistowskie przewartościowanie ma doprowadzić do jak najszybszego zbudowania superpaństwa, w którym lewicowa „moralność” będzie dominującą. My mamy się temu przyglądać i akceptować narzucane nam siłą rozwiązania – powiedział dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Parlament Europejski w poniedziałek przyjął ideologiczną rezolucję, w której domaga się zrównania praw związków jednopłciowych z małżeństwem kobiety i mężczyzny.

– To bardzo niebezpieczna rezolucja. Unia Europejska przekracza granice absurdu, siłą narzucając zasady sprzeczne z chrześcijańskim światem wartości i polską konstytucją. Rezolucja jest dalszym ciągiem neomarksistowskiej rewolucji, która wtargnęła do Polski i próbuje spustoszyć nasz świat wartości. Dlatego wymienia się tu i potępia nasz kraj za rzekome łamanie praw osób LGBT i ich dyskryminowanie – wskazał dr Bogusław Rogalski.

Ekspert ds. międzynarodowych zaznaczył, że instytucje unijne „przyspieszyły wszystkie działania, których celem ma być zbudowanie federalnej Wspólnoty, gdzie nie będzie miejsca na państwa narodowe”.

– Dlatego tak mocno w każdej z rezolucji podkreśla się kwestie związane z prawami LGBT, gender i potępia się Polskę czy Węgry, aby kraje, które nie akceptują nieomarksistowskiego światopoglądu dostosowały się do większości lewicowej w UE albo zostały wypchnięte – powiedział gość Radia Maryja.

– Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stał się zbrojnym prawnym orężem w rękach neomarksistów europejskich do zwalczania wartości chrześcijańskich i państw, które są na nich osadzone – dodał.

Dr Bogusław Rogalski zwrócił uwagę, że „w poniedziałkowej rezolucji wprowadzono kolejne pojęcia, które doprecyzowują zamysł europejskich rewolucjonistów”.

– Wprowadzono pojęcie „tęczowych rodzin” do obiegu prawnego UE. Nic takiego nie istnieje w żadnym traktacie ani umowie międzynarodowej. Rezolucja wprowadza także groźne pojęcie „płci prawnej”, która nie istnieje w żadnym dokumencie prawa europejskiego. (…) Neomarksistowskie przewartościowanie ma doprowadzić do jak najszybszego zbudowania superpaństwa, w którym „moralność” lewicowa będzie dominującą. My mamy się temu przyglądać i akceptować narzucane nam siłą rozwiązania – zauważył.

Rezolucja wprowadza niebezpieczne rozwiązania. Mówią one, że tzw. rodzice jednej płci mają być w przyszłości w każdym państwie członkowskim nazywani współmałżonkami – kontynuował prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

– Ich prawa do adopcji i wychowania dzieci mają być w przyszłości respektowane we wszystkich krajach członkowskich. To zupełnie narusza porządek prawny wielu krajów. Polska konstytucja mówi wprost, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. (…) Unia chce, aby wszystkie państwa natychmiast zaczęły uznawać i rejestrować związki partnerskie, wprowadzając zmiany do swoich systemów prawnych. Rzekomo ma to pomóc w swobodnym przemieszaniu się tych osób po Europie, jakby ktoś im tego dzisiaj zabraniał – wskazał gość „Aktualności dnia”.

radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ