niezalezna.pl Mocne słowa w Sejmie. Poseł Zjednoczonej Prawicy do opozycji: Trzymacie z Niemcami, a nie z Polakami

W ub. tygodniu Komisja Europejska zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości UE o nałożenie kar finansowych na Polskę w związku z nieprzestrzeganiem decyzji ws. środków tymczasowych z 14 lipca. Wcześniej komisarz UE ds. gospodarczych Paolo Gentiloni, tłumacząc przeciągający się proces opiniowania polskiego Krajowego Planu Odbudowy, wskazał na „problem” z polską praworządnością, wolnością mediów oraz kwestię nadrzędności prawa UE nad prawem krajowym.

 

Podczas dzisiejszego 36. posiedzenia Sejmu została przedstawiona informacja Prezesa Rady Ministrów na temat ostatecznego brzmienia Krajowego Planu Odbudowy w wersji uwzględniającej konsultacje społeczne i wnioski Komisji Europejskiej. Porządek obrad przewidywał 5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 3-minutowe oświadczenia w imieniu kół poselskich.

 

W czasie serii zadawania pytań poseł Zjednoczonej Prawicy Mariusz Kałużny (Solidarna Polska) podkreślił, że Komisja Europejska, próbując wstrzymać Polsce wypłatę środków europejskich, używa wobec Polski „szantażu”. Przypomniał, że też rolę opozycji w tej kwestii.

– Państwo z opozycji mówicie: „Trybunał Konstytucyjny, Izba Dyscyplinarna, konstytucja łamana itd.” Przecież odpowiedź dlaczego ani jedno euro nie trafiło jeszcze do polskiego budżetu jest prosta i widać to na tym zdjęciu 

– powiedział Kałużny, prezentując zdjęcie, na którym widać Donalda Tuska całującego w rękę Angelę Merkel.

– Mamy Donalda Tuska, który całuje w rękę panią Angelę Merkel. I to jest odpowiedź, czyli niemieckie zapędy i niestety wasza opozycyjna uległość i trzymanie z Niemcami, a nie trzymanie z Polakami

– podsumował poseł.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ