W “Białym miasteczku” coraz ciekawiej. Pojawili się Owsiak z… szefem Agrounii

fot: youtube

“Białe miasteczko”, które protestujący otworzyli przed czterema dniami w pobliżu Kancelarii Premiera, nawiązuje do protestu pielęgniarek z lata 2007 roku. “Białe miasteczko, jak pamiętamy z historii najnowszej, było pewnym symbolem trudnego momentu dla ochrony zdrowia, kiedy to pielęgniarki wzięły na siebie ciężar odpowiedzialności, żeby zawalczyć o pacjentów, o siebie, żeby po prostu ten system był trochę lepszy. Mamy takie poczucie, że dziś znowu jest taki moment” – powiedział na konferencji Piotr Pisula z Porozumienia Rezydentów.

Porównanie akurat dobre, bo Miasteczko z 2007 r. było miejscem lansowania się wówczas celebrytów ze świata polityki i rozrywki – przeciwnych oczywiście rządom PiS. Protestujące pielęgniarki były odwiedzane przez m.in. Jolantę Kwaśniewską, Ryszarda Kalisza, Hannę Gronkiewicz-Waltz, Marka Kondrata, Ewelinę Flintę, Krystynę Jandę i Marię Seweryn. W Białym Miasteczku wychodziła też gazeta “Kurier Białego Miasteczka”, wydawana przez zespół “Krytyki Politycznej”.

W tym roku jest podobnie. Protestujący mają transparenty z hasłami “Je*ać PiS” i proaborcyjnymi błyskawicami…

 

A wśród gości? Dziś zauważono Jerzego Owsiaka, na którego festiwalu także skandowano tego lata hasło “Je#ać PiS”… oraz szefa AgroUnii Michała Kołodziejczaka. Jego ludzie słyną z kolei z ostrych słów pod adresem rząd oraz takich akcji jak rozrzucenie gnojówki pod kościołem gnojówka oraz  na Rondzie Żołnierzy Wyklętych.

 

Co ciekawe – obaj panowie o czymś ze sobą rozmawiali. Według dziennikarza “Wprost” Dariusza Grzędzińskiego “o problemach producentów żywności”.

Nieoczywiste spotkanie w Białym Miasteczku. Michał Kołodziejczak z AgroUnii opowiada Jerzemu Owsiakowi o problemach producentów żywności. pic.twitter.com/BYpMlsZta8

— Dariusz Grzędziński (@grzedzinski) September 15, 2021

Jak poinformowała AgroUnia – Kołodziejczak i jego towarzysze zaangażowali się w dożywianie medyków, którzy przecież mają “głodowe” pensje.

Stałym gościem Białego Miasteczka jest też znany z wybryków na granicy Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ