“500+” i koronawirus- nowa teoria spiskowa Brauna

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun, który od miesięcy zaprzecza istnieniu pandemii koronawirusa i namawia do nieprzyjmowania szczepień, podczas wystąpienia w Sejmie oskarżył rząd o wzrost liczby samobójstw wśród dzieci i młodzieży, a także o „niszczenie rodziny”. – Nie mówcie więcej o tym, że pomagacie dzieciom, kiedy to pod pretekstem walki z pandemią niszczycie polską rodzinę, nie mówiąc oczywiście o przedsiębiorczości – mówił Braun w debacie dotyczącej… zmian w modelu dystrybucji środków z programu Rodzina 500 Plus.

Jednym z punktów dzisiejszego 37. posiedzenia Sejmu było pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz niektórych innych ustaw.

Istotą projektu jest zmiana modelu dystrybucji środków z programu Rodzina 500 Plus, polegająca na przeniesieniu kompetencji do rozpatrywania i przyznawania wniosków o przyznanie świadczenia z samorządów do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ponadto projekt zakłada cyfryzację tego procesu, co ma spowodować (zwłaszcza w obliczu braku kryteriów dochodowych, co nastąpiło już znacznie wcześniej) sprawniejszą obsługę wniosków, i nieporównanie mniejsze zaangażowanie pracowników je rozpatrujących.

Posłowie opozycji ubolewali, że proponowane przez rząd zmiany spowodują… konieczność likwidacji tysięcy miejsc pracy w samorządach, a także podnosili kwestie związane ich zdaniem z możliwymi problemami osób wykluczonych cyfrowo, mimo że wnioski takie można będzie także składać np. przy pomocy pracowników gminnych i miejskich ośrodków pomocy społecznej.

Minister rodziny Marlena Maląg w swoim wystąpieniu nakreśliła istotę proponowanych zmian, podkreślając wagę i znaczenie „sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości”.

Jednym z parlamentarzystów, zadających w sprawie proponowanych zmian pytania, był dziś poseł Konfederacji Grzegorz Braun, jednak jego wystąpienie nie było pytaniem dotyczącym proponowanych w projekcie ustawy zmian, a oskarżeniem rządzących, którzy w jego ocenie „niszczą” polską rodzinę „pod pretekstem walki z pandemią”.

– Szczęść Boże, dobry wieczór. Nazwaliście tę ustawę „o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz niektórych innych ustaw”, więc ze swej strony chciałem zwrócić uwagę na bezczelność, z jaką mówicie o pomocy w wychowywaniu dzieci w roku, w którym swoimi działaniami doprowadziliście do skokowego zwiększenia się skali zjawiska zamachów samobójczych wśród nieletnich, kiedy to blokując system opieki zdrowotnej, szkolnictwa, alienując dzieci i młodzież, doprowadziliście do tego, że o 1/3 więcej mamy samobójców wśród dzieci i młodzieży

– mówił Braun z trybuny sejmowej.

Dodał, że to właśnie jest „istotny kontekst działań” rządu i zaproponował zmianę tytułu projektowanej ustawy, nie precyzując jednak, jak miałby ten tytuł według niego brzmieć.

– Nie mówcie więcej o tym, że pomagacie dzieciom, kiedy to pod pretekstem walki z pandemią niszczycie polską rodzinę, nie mówiąc oczywiście o przedsiębiorczości. Niszczycie życie młodego pokolenia Polaków

– dodał poseł Konfederacji.

 

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ