“Będziesz pan wisiał”. Skandaliczne słowa Brauna na mównicy sejmowej

“Będziesz pan wisiał” – zwrócił się z mównicy sejmowej w stronie ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, poseł Konfederacji, Grzegorz Braun. – To skandal – stwierdziła prowadząca obrady wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska. Braun został wykluczony na mocy Regulaminu Sejmu wykluczony z obrad.

W Sejmie toczy się dziś na wniosek lidera ludowców, Władysława Kosiniaka-Kamysza debata nad informacją bieżącą w sprawie stanu wyjątkowego w służbie zdrowia, związanego m.in. z trwającym protestem medyków w obliczu IV fali pandemii COVID-19.

Podczas debaty głos zabrał jeden z posłów Konfederacji, Grzegorz Braun.

– Oby ta dziedzina [medycyna] stawała się w minimalnym stopniu, jeśli w ogóle, upolityczniona. Oby tajemnica lekarska była szanowana. Tymczasem niech nas Pan Bóg ma swojej opiece, póki za tę dziedzinę aktywności naszego państwa odpowiada człowiek zajmujący miejsce w tej ławie, niestety nie ławie oskarżonych, a ławie sejmowej. Akt oskarżenia – mam nadzieję, że przed trybunałem, kiedy Rzeczpospolita wróci z całą swoją mocą, majestatem – będzie zawierał informację o stu kilkudziesięciu, a zegar tyka – tysiącach zgonów nadmiarowych, o tym, że o jedną trzecią w ciągu roku wzrosła liczba zamachów samobójczych wśród dzieci i młodzieży. To są straty wojenne, ludzie, którzy odpowiadają za te straty wojenne są zbrodniarzami wojennymi

– mówił, zwracając się na początku swojego wystąpienia do ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, Braun.

Poseł Konfederacji stwierdził, że ludzie umierają “masowo” i odniósł się do kwestii NOP w Stanach Zjednoczonych.

Czas wystąpienia parlamentarzysty skończył się jednak. Tuż po jego upływie, Braun rzucił w kierunku Niedzielskiego słowa:

“Będziesz pan wisiał”.

Oburzenia słowami Brauna nie kryła prowadząca obrady Małgorzata Kidawa-Błońska.

– Jak się pan w Sejmie zachowuje, to jest skandal. To jest wielki skandal

– stwierdziła.

W obronie Niedzielskiego stanął Kosiniak-Kamysz, apelujący o jednoznaczny protest wobec słów Brauna.

– Nie wolno wobec nikogo, nigdy tak mówić. To jest rzecz okropna – stwierdził lider PSL.

Na mocy Regulaminu Sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska zdecydowała o wykluczeniu z obrad Grzegorza Brauna.

Źródło: niezalezna.pl, sejm.gov.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Tak, skandal. Niedzielski za 150 tys nadmiarowych zgonów, przemilczenie działających leków jak iwermektyna i amantadyna, pchanie tych szczepień nawet do szkół i straszenie ludzi powinien trafić pod trybunał stanu za zdradę kraju.
    No cóż najpierw polskojęzyczni nierządnicy państwowi zapewnili sobie nietykalność przez rozmontowanie trybunału konstytucyjnego a teraz udają zbite psy i wybawicieli narodu…
    Zginają kolana w kościele, ale swoje robią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ