Kuźmiuk: Parlament Europejski chce rozkazywać polskiemu premierowi

zbigniew kuznial.jpg

To jest próba uzurpacji przez większość parlamentarną wpływu na decyzje premiera niezależnego kraju. Rozumiem, że te zapisy zaproponowali polscy europosłowie z Platformy – powiedział europoseł Zbigniew Kuźmiuk w rozmowie z portalem Niezalezna.pl, komentując treść rezolucji Parlamentu Europejskiego, do której dotarła Polska Agencja Prasowa.

Europarlament chce wezwać premiera Mateusza Morawieckiego do wycofania z Trybunału Konstytucyjnego wniosku dotyczącego prymatu prawa europejskiego – wynika z tekstu rezolucji pt. “Wolność mediów i dalsze pogarszanie się praworządności w Polsce”, do którego dotarła Polska Agencja Prasowa.  – (PE) wzywa polskiego premiera, aby nie kwestionował nadrzędności prawa UE nad ustawodawstwem krajowym oraz do wycofania złożonego przed bezprawnym “Trybunałem Konstytucyjnym” wniosku o zbadanie konstytucyjności niektórych części traktatów UE – napisano w rezolucji.

Próba uzurpacji 

Zapytaliśmy europosła Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewa Kuźmiuka o to, jak ocenia treść unijnej rezolucji. – To jest próba uzurpacji przez większość parlamentarną wpływu na decyzje premiera niezależnego kraju. Rozumiem, że te zapisy zaproponowali polscy europosłowie z Platformy – powiedział.

– Niestety, jest to kontynuacja nagonki na Polskę, kierowana przez europosłów opozycyjnych 

– dodał.

Brak oddziaływania

Polityk ocenił, że Polska nie powinna przejmować się tą rezolucją. – Parlament Europejski przyjmuje bardzo dużo rezolucji różnego rodzaju. Akurat tego rodzaju wezwania w żaden sposób nie mogą oddziaływać na to, co robi polski rząd i polski premier – zaznaczył.

– Mówiąc szczerze, pominąłbym milczeniem tę rezolucję, która zapewne zostanie przyjęta w głosowaniu

– podsumował.

 

Źródło: Niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ