Wrocław: Radni przegłosowali zmiany w budżecie

Radni wysłuchali dzisiaj informacji skarbnika o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze br. Na wniosek prezydenta Jacka Sutryka zmienili także budżet miasta na 2021 rok.

Informację z wykonania planu i konieczne zmiany w budżecie za rok bieżący przedstawił skarbnik miejski Marcin Urban. Pierwsze półrocze to sukces zarządzających.

Mamy wykonany plan w ponad 50 procentach i nadwyżkę 188 mln zł, zobaczymy jak będzie do końca roku, bo wchodzimy znowu w pandemię.

Dochody własne stanowią znaczną część budżetu dochodowego, są na poziomie ponad 1,84 mld zł. To przede wszystkim wpływy z podatków, kształtujące się na poziomie 335 mln zł., mówił skarbnik, zaś 849 mln zł. to dochody przypadające z udziału w podatkach. Odniósł się również do skutków przeniesienia 500 Plus do ZUS.- Są negatywne o tyle, że zatrudniliśmy osoby do obsługi tego zadania. Ponosimy z tego tytułu koszty i zostajemy z tym problemem sami.

Kolejna uchwała dotyczyła zmiany w wieloletniej prognozie finansowej Miasta.

Radni Miejscy wprowadzili zmiany w budżecie w roku bieżącym aż do 2034. Przegłosowali w całości propozycję uchwały. Dzięki temu, mówił skarbnik, będzie dokapitalizowane min. MPK, Przedsiębiorstwo Hala Ludowa, będą tworzone szkoły i przedszkola, budowane i rewitalizowane place sportowe.

Firma zewnętrzna sprawdzi finanse Miasta

Pod lupą kontrolerów znajdą się sprawozdania finansowe za lata 2019, 2020, a także po zakończeniu roku 2021 i 2022. Audytorzy dokonają skonsolidowanego sprawozdania finansowego. To efekt dobrej współpracy w latach poprzednich z tą sama firmą, podkreślił skarbnik.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ