Min. M. Błaszczak: W XXI wieku dezinformacja jest bronią szczególnie wykorzystywaną przez naszego sąsiada ze Wschodu

Błaszczak45.jpg

Szef MON Mariusz Błaszczak wziął dziś udział w konferencji „Niepodległość informacji”. Minister podkreślił w stolicy, że tylko świadome i dobrze poinformowane społeczeństwo może być odporne na dezinformację oraz fake newsy. Wydarzenie zorganizowało Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej przy Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Jak wskazał minister Mariusz Błaszczak, w XXI wieku dezinformacja jest bronią  szczególnie wykorzystywaną przez naszego sąsiada ze Wschodu.  Jako przykład podał atak hybrydowy na Polskę, Litwę i Łotwę ze strony reżimu Alaksandra Łukaszenki, prezydenta Białorusi.

– Zależy nam na tym, aby polskie społeczeństwo było dobrze poinformowane. Chcemy, by dezinformacja i fake newsy – produkowane przez naszego sąsiada ze Wschodu – były odpierane. Trzeba pokazywać wszystko, co jest związane z próbą wpływu na polskie społeczeństwo. Dziś jesteśmy tu w ważnym dniu w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. 17 września 1939 roku na walczącą z niemieckim najeźdźcą Polskę napadli Sowieci. Później mieliśmy przez lata do czynienia z ogromną falą dezinformacji i zakłamywaniem rzeczywistości – powiedział min. Mariusz Błaszczak.

Temu białoruskiemu atakowi hybrydowemu – jak zaznaczył minister obrony – towarzyszą dezinformacja i fake newsy.

Mariusz Błaszczak poinformował, że w odpowiedzi na te działania Wojsko Polskie przy granicy z Białorusią oprócz wsparcia Straży Granicznej prowadzi także akcję informacyjną dla mieszkańców i władz regionu objętego stanem wyjątkowym.

Szef MON-u wymienił tu akcję Wojsk Obrony Terytorialnej o nazwie „Silne wsparcie”. W jej ramach działa m.in. infolinia, przy której dyżurują żołnierze.

źródło: Radio Maryja

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ