Reżim A. Łukaszenki otwiera politykę wizową dla kolejnych państw arabskich

Do Polski docierają informacje, że reżim Alaksandra Łukaszenki otwiera politykę wizową dla kolejnych państw arabskich – mówi Piotr Müller, rzecznik rządu, i wskazuje, że nie ma decyzji, czy stan wyjątkowy przy wschodniej granicy zostanie przedłużony.

 

Białoruskie ministerstwo obrony zapowiedziało, że dziś nastąpi oficjalne zakończenie .

Nie oznacza to jednak, że stan wyjątkowy na naszej granicy zostanie zniesiony, ponieważ – jak argumentował rzecznik rządu – zagrożenie jest wciąż realne.

– Teraz dostajemy kolejne sygnały, że Białoruś otwiera politykę wizową bardzo szeroko, jeżeli chodzi o kolejne kraje arabskie, więc sprowadza jeszcze kolejne tysiące osób na teren Białorusi, więc to zagrożenie nadal jest realne – powiedział Piotr Müller w Radiu Plus.

Tylko w czwartek Straż Graniczna odnotowała blisko 240 prób nielegalnego przekroczenia granicy.

„Wczoraj (16 września) na odcinku granicy z Białorusią było 238 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Strażnicy graniczni zatrzymali 3 nielegalnych imigrantów obywatelstwa Konga. Pozostałym próbom zapobieżono. Zatrzymano 7 osób za pomocnictwo” – podała Straż Graniczna.

Osoby, które pomagały w przekroczeniu granicy to m.in. obywatele Syrii i Iraku. Tego przestępstwa dopuściło się również trzech Polaków. Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad 3 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

TV Trwam News

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ