B. Nowak: Opozycja zakłada niszczenie młodego człowieka. Wszelkie zabiegi zamiany natury przez ideologię nie mają szansy powodzenia

Nie da się przechytrzyć natury, wypędzić jej drzwiami. Opozycja zakłada niszczenie młodego człowieka. Wszelkie zabiegi zamiany natury przez ideologię nie mają jednak szansy powodzenia – powiedziała Barbara Nowak, małopolski kurator oświaty, w audycji „Rozmowy Niedokończone” na antenie TV Trwam.

 

„Tato – bądź, prowadź, chroń” to hasło Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami Warszawy. Marsz był dziękczynieniem za beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – obrońcy życia ludzkiego oraz wartości małżeństwa i rodziny. Patronat nad wydarzeniem objęły TV Trwam i Radio Maryja. [czytaj więcej]

– Jest potencjał i siła w narodzie polskim. Ludzie chcą rodzin i dają temu wyraz. Były momenty, kiedy podchodzili do nas dziennikarze serwisu Onet i naciskali, żebyśmy przestawali mówić, że rodzina to wyłącznie kobieta oraz mężczyzna i usilnie namawiali nas, byśmy uznali tzw. tęczowe rodziny. To nie są rodziny, tylko związki. Rodziny są tam, gdzie rodzą się dzieci. Nie ma możliwości, żeby dwóch mężczyzn czy dwie kobiety zapewnili sobie sami dziecko. (…) Nie da się przechytrzyć natury, wypędzić jej drzwiami. Wszelkie zabiegi zamiany natury przez ideologię nie mają szansy powodzenia – powiedziała Barbara Nowak.

Małopolska kurator oświaty zaznaczyła, że jeżeli szkoła ma wychowywać następne pokolenia, to „musi być oparta na nauce i kanonie prawda, dobro, piękno. To działanie, które zostało sprawdzone”.

– Znamy owoce takiej szkoły, podobnie jak szkoły, gdzie funkcjonuje ideologia. Nie możemy więc powiedzieć, że czegoś nie wiemy. Są widoczne zatrute owoce ideologii totalitaryzmu sowieckiego, niemieckiego czy to, co dzieje się w Korei Północnej. Wiemy i podziwiamy to, co dawały placówki, które funkcjonowały według haseł prawda, dobro, piękno. Nie ma dla nas wątpliwości, co jest dobre, a co złe. Nie musimy dzisiaj niczego odkrywać. Wystarczy oprzeć się o to, co jest dla nas znane – wskazała.

Barbara Nowak podkreśliła, że „najważniejszym zadaniem jest bycie po stronie człowieka, a nie zgadzanie się na jego niszczenie. Dzisiejsza opozycja zakłada, że młodą osobę trzeba zniszczyć”.

– Zakłada się, że młodego człowieka nie można wyposażyć w najważniejsze przesłanie szkoły – w wiedzę opartą na nauce. Nie można też go wychowywać zgodnie z tradycją. Opozycja mówi, że należy zniszczyć wszystko, co jest tradycyjne, a także zniszczyć autorytet osób dorosłych i nie polegać na wiedzy. (…) To coś, co nie spowoduje, że młody człowiek będzie mógł wyrosnąć na osobę odpowiedzialną nie tylko za siebie, ale bliskie otoczenie, a także za społeczeństwo i kraj. Opozycja zakłada niszczenie młodego człowieka – powiedziała gość TV Trwam.

radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ