Duda mówił w ONZ o sytuacji na Białorusi. Cichanouska wdzięczna polskiemu prezydentowi

Andrzej Duda podczas przemówienia w Nowym Jorku, wspomniał o sytuacji na Białorusi.

“Reżim na Białorusi prowadzi atak hybrydowy na granice Polski, Łotwy i Litwy; nie ustąpimy w tym kryzysie, bo nie zgadzamy się na instrumentalne traktowanie migrantów, na wykorzystywanie ich trudnego położenia do działań wymierzonych w bezpieczeństwo naszych granic” 

– powiedział prezydent Andrzej Duda.

Ponadto, Andrzej Duda poruszył również wątek ponad 650 więźniów politycznych, m.in. M. Kalesnikawą, M. Znaka, A. Borys, A. Poczobuta.

Prezydent @AndrzejDuda bardzo jasno upomina się w ONZ o Białoruś, wspomnina M. Kalesnikawą, M. Znaka, A. Borys, A. Poczobuta i innych 650 więźniów politycznych. “Domagamy się uwolnienia wszystkich i większej solidarności międzynarodowej z narodem Białorusi”. #THREAD 1/6 pic.twitter.com/4JRDP5a6WC

Wdzięczność okazana polskiemu prezydentowi

Wątek Białorusi, poruszony przez Andrzeja Dudę na Zgromadzeniu ONZ w Nowym Jorku został dość szybko skomentowany przez Swiatłanę Cichanouską. Białoruska działaczka polityczna podziękowała w mediach społecznościowych polskiemu prezydentowi. Jak sama wspomniała, należy dążyć do uwolnienia więźniów politycznych.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ