Grabiec kontra Poboży. Polityk opozycji chce ściągać media na granicę

Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej apelował o to, aby dopuścić na granicę polsko-białoruską dziennikarzy, którzy mogliby relacjonować przebieg zajść z udziałem imigrantów. W odpowiedzi na te postulaty wiceminister Błażej Poboży przypomniał politykowi PO, że to właśnie jego partyjni koledzy cynicznie wykorzystywali obecność mediów w Usnarzu Górnym.

Na antenie Polsat News Jan Grabiec, członek sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych przekonywał, że poważnym problemem jest aktualnie to, że na granicy polsko-białoruskiej nie ma niezależnych dziennikarzy.

Pod kontrolą jest informacja, a nie ten kryzys. Przecież to, co słyszymy w ostatnich dniach, dramatyczne informacje o tym, że ludzie umierają na naszej granicy, są informacjami… Nie robię z tego oręża politycznego, tylko chciałbym, żeby ktoś to wiarygodnie wyjaśnił. A jak to wiarygodni wyjaśnić, jeśli na granicy nie ma niezależnych dziennikarzy?
– stwierdził Grabiec w programie „Graffiti” na antenie Polsat News.

Uczestniczący w tej samej rozmowie wiceminister Błażej Poboży zwrócił uwagę na to, dlaczego politykom Platformy Obywatelskiej tak bardzo zależy na obecności kamer na granicy polsko białoruskiej.

Obecność mediów, bo o tym mówił pan poseł [Grabiec], łączy się z aktywnością tych posłów, bo oni tam byli właśnie dlatego, że tam były media. Niestety dla chwili sławy gotowi byli na kompromitację takiej, jakiej się dopuścili
– stwierdził Błażej Poboży nawiązując do rajdu z siatką posła Sterczewskiego i zachowań poseł Jachiry.

Poboży zwrócił uwagę na jeszcze jeden istotny aspekt kryzysu na granicy polsko-białoruskiej i kolejny element działań hybrydowych przeciwko Polsce.

Kilka dni temu Białoruś podpisała porozumienie o ruchu bezwizowym z takimi państwami jak Pakistan, Jordania, Południowa Afryka i kilka innych podmiotów.
– mówił wiceminister na antenie Polsat News.

Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl, Polsat News

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ