Platforma chce zamykać Turów. Błaszczak: Pomyślmy, co by się działo, gdyby Polską rządziła koalicja PO-PSL

Błaszczak.jpeg

Na terenie Czech i Niemiec bez najmniejszych problemów funkcjonują kopalnie stosujące identyczne metody wydobycia, jak w przypadku kopalni w Turowie. Zastrzeżenia w UE budzi jednak wyłącznie kopalnia w Polsce. Do chóru krytyków i grona postulującego natychmiastowe zamknięcie kopalni dołącza Platforma Obywatelska. Minister Mariusz Błaszczak zwraca uwagę, że stanowisko PO w tej sprawie jest symboliczne i pokazuje, co działoby się w kraju, gdyby nadal rządziła ekipa PO-PSL.

Zwracam uwagę naszym słuchaczom na wypowiedzi na przykład wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która mówi o zamykaniu Turowa. A więc pomyślmy, co by się działo, gdyby Polską rządziła koalicja PO-PSL.
– mówił w „Sygnałach dnia” PR1 minister Błaszczak.

Jednocześnie szef resortu obrony przypomniał, że kopalnie wydobywające węgiel brunatny dokładnie takimi samymi metodami, jak w Turowie, działają beż żadnych przeszkód m.in. w Czechach i na terenie Niemiec. Zdaniem ministra żądania wyłączenia kopalni w Polsce to jawna próba nadużycia.

Można powiedzieć, że polski rząd stosuje wszystkie środki, żeby obronić kopalnię, Turów. Dlaczego? Dlatego, że ta kopalnia jest ważna dla bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju i w sytuacji, w której rosną ceny energii, w sytuacji, w której nie są równo traktowani partnerzy, bo przecież wszyscy doskonale wiemy, że Turów położony jest w tym trójkącie na styku granic trzech państw, Niemiec, Czech i Polski i na terenie Czech są kopalnie, które stosują identyczne metody wydobycia węgla brunatnego. Na terenie Niemiec też są kopalnie, które stosują identyczne metody wydobycia węgla brunatnego, tylko UE nie podoba się kopalnia i elektrownia w Turowie. Mamy tu do czynienia z nadużyciem. Chcę zapewnić, że polski rząd konsekwentnie i stanowczo będzie zabiegał o to, żeby kopalnia Turów mogła funkcjonować.
– stwierdził Mariusz Błaszczak.

Źródło: niezależna.pl, Sygnały Dnia, 300polityka.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ