Bramy garażowe dwuskrzydłowe – na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie?

Rozmiar

Otwierane na zewnątrz drzwi sprawiają, że potrzebujesz odpowiednio dużo przestrzeni na podjeździe. Ile jej powinno być, zależy już od rozmiaru samej bramy. Standardowo jedno skrzydło ma od 1 do 1,5 metra długości. Do tego musisz doliczyć kilkadziesiąt centymetrów zapasu na przejście.

Pomiary wykonaj z dużą starannością. W przeciwnym razie może się okazać, że brama dwuskrzydłowa jest w Twoim przypadku rozwiązaniem mało funkcjonalnym.

Izolacja cieplna

Producenci bram dwuskrzydłowych oferują wersje z dodatkowym ociepleniem oraz bez niego. To pierwsze rozwiązanie jest polecane osobom, które posiadają garaż wkomponowany w bryłę budynku. Wykorzystanie materiałów o podwyższonych parametrach izolacyjności powoduje, że wnętrze jest chronione przed nadmierną utratą ciepła. W ten sposób w samym garażu panuje wyższa temperatura.

Opcja bez dodatkowego ocieplenia może zostać wykorzystana w pomieszczeniach gospodarczych lub garażach wolnostojących.

Napęd

Klasyczne bramy garażowe dwuskrzydłowe są obsługiwane ręcznie. Jednak w większości przypadków istnieje możliwość montażu napędu, który odpowiedzialny jest za otwieranie i zamykanie skrzydeł bramy. Jego sterowanie odbywa się za pomocą specjalnego pilota. To duża wygoda, za którą trzeba zapłacić – często niemałe pieniądze.

Najlepiej jeśli zdecydujesz się na jego montaż już w momencie zakupu samej bramy. Napęd można założyć również później, ale będzie to nie tylko kłopotliwe, ale również znacznie droższe.

Zabezpieczenia

Bezpieczeństwo to rzecz, na którą należy zwracać uwagę zawsze – również przy zakupie bramy garażowej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, sprawdź, jakie elementy zabezpieczenia gwarantuje wybrany przez Ciebie produkt.

Przykładowo, bramy garażowe dwuskrzydłowe oferowane w Makpol posiadają następujące mechanizmy zabezpieczające:

  • ogranicznik otwarcia skrzydła bramy,
  • stopkę ograniczającą ruch niekontrolowany,
  • zabezpieczenie przed opadnięciem skrzydła.

Więcej o możliwościach bram dwuskrzydłowych przeczytasz tutaj: https://makpol.wroclaw.pl/bramy-garazowe-dwuskrzydlowe

Styl

Garaż stanowi ważne element aranżacji otoczenia domu. Musisz więc zwrócić uwagę również na walory czysto estetyczne. Sprawdź więc, z jakich materiałów wykonana jest brama, jakie są dostępne kolory i w jaki sposób wykończona została powierzchnia. Oczywiście, im producent daje więcej możliwości aranżacyjnych, tym lepiej dla Ciebie.

Gwarancja i montaż

Mimo że bramy dwuskrzydłowe są mniej narażone na awarie niż bramy segmentowe lub uchylne, to i tak zwróć uwagę na gwarancję oferowaną przez producenta. Nigdy nie wiesz, czy nie będziesz zmuszony z niej skorzystać.

Wybór bramy garażowej nie jest prostym zadaniem. Na rynku dostępne są dziesiątki rozwiązań. Jeśli masz problem z podjęciem decyzji, to skontaktuj się z firmą, która zajmuje się sprzedażą i montażem bram – na przykład firmą Makpol, która sprzedaje również ogrodzenia różnego typu – o czym więcej przeczytasz na stronie: https://makpol.wroclaw.pl/ogrodzenia-posesyjne.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ