Wrocław: radni nie uznali taksówkarskiego kwadransa

Petar Milošević, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Wrocławscy taksówkarze w śródmiejskiej strefie parkowania A i B chcą bezpłatnie parkować. Muszą zbyt długo czekać na klienta, tłumaczą, przez co narażają się na mandaty. Wniosek w tej sprawie złożyli do Rady Miasta.

Wniosek był rozpatrywany na komisji i przedstawiany radnym z opinią negatywną. Trzeba by było wymienić parkometry albo zatrudnić lotną brygadę kontrolerów, bo w jakiś sposób trzeba zweryfikować konkretną taksówkę i jej czas postoju, tłumaczyli radni.

Za nieuwzględnieniem wniosku o bezpłatne kwadranse postojowe przemawiały również wzglądy praktyczne i finansowe. Zdaniem radnych wprowadzenie nowych zasad zwiększyłoby i tak już zakorkowane centrum miasta, nie mówiąc już o tym, że koszty obsługi spadłyby na podatników.

Mamy ponad dwa tysiące taksówek, mówi szef Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Czesław Cyrul.

Taksówki mają prawo do bezpłatnego parkowania w wyznaczonych strefach i możliwość korzystania z buspasa. Nadto w ścisłym centrum jest około 1300 miejsc, natomiast w strefie A i B, jest 3400 miejsc. Prawnej możliwości nie ma, ale gdybyśmy przychylili się do wniosku taksówkarzy, to miasto byłoby zatkane.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ