ZUS PRZESTRZEGA PRZED PODEJRZANYMI TELEFONAMI

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega seniorów przed podejrzanymi telefonami ws. czternastej emerytury.

Ma to związek z informacją, że do jednej z osób zadzwoniła oszustka, która podszywała się pod pracownika ZUS. Oferowała ona pomoc przy wypełnieniu wniosku o tzw. czternastkę i próbowała nakłonić emerytkę do podania danych osobowych.

Rzecznik kujawsko-pomorskiego ZUS, Krystyna Michałek, przypomina, że czternaste emerytury Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci z urzędu. Nie trzeba w tej sprawie składać żadnych wniosków.

– Chciałabym przestrzec, że pracownicy ZUS nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury i nie proponują pomocy przy wypełnianiu wniosku. „Czternastkę” ZUS wypłaci z urzędu wraz z listopadowym świadczeniem. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub centrum obsługi telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560 16 00 – zwróciła uwagę Krystyna Michałek.

Osoby starsze są szczególnie narażone na próby oszustwa. O każdej niepokojącej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić policję, aby uchronić przed oszustem innych ludzi.

źródło: Radio Maryja

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ