Lis zmieniał zdanie? „Bye, bye Kościele” – pisał o Lempart

Zamiast Chrztu – ceremonia humanistyczna. Zamiast Pierwszej Komunii – ceremonia rozkwitu. A przed śmiercią zamiast księdza spotkanie z psychologiem – takie postulaty zgłosił „strajk kobiet”. – Nie mogą powiedzieć: niech zmarły leży jak pies. No jednak nie, więc odrzucając religię, szukają jakiejś jej namiastki – mówi Dariusz Hybel, nauczyciel medytacji, który przypomina, że podobne postulaty zgłaszali bolszewicy, wydając takie pisma jak „Młody Bezbożnik”. Odniósł się on też do zmiany retoryki Tomasza Lisa, który na początku „strajku kobiet” pisał radośnie „Bye, bye Kościele” i „Precz z pisokatotalibanem”, a potem… całkiem zmienił ton. – Wiesz co to znaczy? To znaczy ważną rzecz: że jeśli oni by mieli możliwość, to oni by się z tym Kościołem rozprawili – stwierdził w rozmowie z Piotrem Lisiewiczem w „Wywiadzie chuliganem” [ZOBACZ FILM na końcu tekstu].

Komentując zmianę tonu Lisa, który dziś wspiera Donalda Tuska całującego chleb i ugodowego wobec katolików, Hybel posłużył się Ewangelią:

Stara mądrość ewangeliczna mówi, że z obfitości serca usta mówią. Czasami powiedzą za dużo. I wtedy trzeba się mitygować, wycofywać, bo widać, że ten cel, który sobie założyliśmy, nie jest osiągalny.

Prowadzący program zwrócił uwagę, że postulaty wymienionych świeckich ceremonii, jak również dewastowanie pomnika XV Pułku Ułanów Poznańskich musiało mocno zdziwić nawet wielu tych, co na początku poparli protesty.

– Ludzie zaczęli przecierać oczy, bo weszli w jakiś jeden temat, który może nie do końca rozumieli, a nagle budzą się z jakimś obłędem z punktu widzenia tysiącletniej historii Polski i wszystkiego, w czym byli wychowani w domu

– stwierdził Piotr Lisiewicz.

– To już  było, to  nie są pomysły strajku kobiet, to są postulaty ruchów ateistycznych, także na Zachodzie

– stwierdził Dariusz Hybel.

Wywiad z chuliganem jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizji Republika. W radiu słuchać go można w soboty o 18.00, telewizyjna premiera o 22.00 w każdą niedzielę w Republice.

Wszystkie odcinki pojawiają się W PONIEDZIAŁKI O 10.00 NA KANALE YOUTUBE RADIA POZNAŃ.

Cała ciekawa rozmowa poniżej:

Źródło: niezalezna.pl,

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ