Teksańscy sataniści domagają się dostępu do „satanistycznego rytuału aborcyjnego”

dziecko.jpg

W Teksasie sataniści domagają się, by spod prawnego zakazu zabijania dzieci poczętych został wyłączony „satanistyczny rytuał aborcyjny”. Z żądaniem do władz wystąpili członkowie tzw. Świątyni Satanistycznej. Stało się to po tym, gdy prawnie wzmocniono ochronę życia w Teksasie.

Świątynia satanistyczna, która w 2019 r. w tym amerykańskim stanie została uznana za religię tzw. aborcję traktuje jako jeden z elementów walki z Bogiem. Organizacja, żądając dostępu do zabijania nienarodzonych dzieci, wykazuje skrajną hipokryzję, bowiem trzecia z siedmiu jej tzw. fundamentalnych zasad brzmi: „One’s body is inviolable, subject to one’s own will alone – Ciało każdego człowieka jest nienaruszalne, podlega wyłącznie jego woli”. Z kolei pierwsza zasada głosi współczucie i empatię wobec wszystkich stworzeń (One should strive to act with compassion and empathy toward all creatures in accordance with reason).

Sataniści, aby podważyć prawo, które chroni życie dziecka od momentu bicia serca, powołują się na precedensy, w tym przepisy o wolności religii.

– Teksańska sytuacja bardzo czytelnie pokazuje nam główną oś zmagania, która z jednej strony jest wyrazem obrony życia, która wypływa z kultury życia i przekonania, że ludzkie życie jest darem Boga, więc ma swoją wartość i świętość. Z drugiej strony siły przeciwne obronie życia, czyli siły służące kulturze śmierci jednoznacznie pokazują, że mają charakter antyteistyczny, diaboliczny, szatański – mówił ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Sytuacja pokazuje, że siły służące kulturze śmierci mają charakter diaboliczny. Ta prawda nie może umknąć naszej uwadze – podkreślił bioetyk.

– Nie da się pogodzić chrześcijaństwa, wyznawanej wiary, przynależności do Kościoła z popieraniem aborcji. To jest absolutne niemożliwe. Nie można służyć Chrystusowi i szatanowi, nie można deklaratywnie przyznawać się do Chrystusa, a jednocześnie służyć złu. To wniosek, który musimy sobie bardzo poważnie uświadomić. Musimy dostrzegać to, że siły, które występują przeciwko życiu, mają korzenie antyteistyczne. Czytelnym wyrazem tego były znaki graficzne, sposób zachowania, kultura sporu politycznego, która pojawiała się w czasie ubiegłorocznych strajków – mówił kapłan.

Na drodze prawnej sataniści chcą wywalczyć możliwość dostępu do tzw. tabletek aborcyjnych, których rozpowszechnianie jest w myśl nowych teksańskich przepisów znacznie ograniczone. Świątynia satanistyczna zachęca kobiety w internecie do ich zażywania.

Dlatego prawnicy świątyni satanistycznej interweniowali już w Agencji Żywności i Leków, aby „religijny rytuał aborcyjny” został wyjęty spod prawna chroniącego życie poczęte.

źródło: Radio Maryja

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ