Ugoda dla frankowiczów w PKO BP

W PKO Banku Polskim ruszył program ugód dla kredytobiorców frankowych. Rozwiązanie przygotowane przez PKO Bank Polski zakłada konwersję waluty kredytu na złote tak, jakby od początku był to kredyt złotowy – poinformował bank w komunikacie.

 

 – Rozwiązanie przygotowane przez bank pozwala na zawarcie ugody w krótszym czasie niż w przypadku rozstrzygnięć przed sądami powszechnymi. W trakcie postępowania mediacyjnego przed Sądem Polubownym przy KNF klient pozna wszystkie parametry finansowe propozycji, w tym wysokość salda po konwersji oraz kwotę ewentualnej nadpłaty, którą zwróci mu bank. Proces jest bezkosztowy i przyjazny dla klienta – czytamy w komunikacie.

Rozwiązanie jest proponowane klientom indywidualnym, których kredyt mieszkaniowy był udzielony we frankach szwajcarskich i którzy nadal ten kredyt spłacają. Warunkiem skorzystania z tej formy pomocy jest kredyt wzięty na własne cele mieszkaniowe. Wniosek można złożyć przez internet w serwisie transakcyjnym banku. Również spotkania mediacyjne odbywają się online. Koszty sądowe mediacji ponosi bank.

TV Trwam News

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ