Odcinek Trasy Sudeckiej już wyremontowany

Dostępna dla kierowców jest już droga wojewódzka nr 379, która wchodzi w skład projektu Trasy Sudeckiej. W konferencji prasowej brał udział Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

W ramach zadania zostały wykonane dwa ronda w miejscu istniejących skrzyżowań z drogami powiatowymi: rondo w Modliszowie  (skrzyżowanie DW nr 379 z drogą powiatową nr 2912D) oraz rondo na skrzyżowaniu DW nr 379 z drogą powiatową nr 2911D kierunek  Witoszów Górny – Bystrzyca Dolna.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 379 od ronda przy ul. Uczniowskiej w Starym Julianowie do ronda przy ul. Wałbrzyskiej w Świdnicy została zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj” przez firmę Polbud-Pomorze Sp. z o.o.  11-kilometrowy odcinek drogi zaprojektowano dla klasy G, ponadto poszerzona została jezdnia, a także wybudowano ścieżki pieszo-rowerowe i chodnik. Wartość umowy to ponad 32 mln zł brutto, z czego 85% zostało sfinansowane z RPO Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, a 15% to wkład Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ