PROF. Z. KRYSIAK: POLSKA JEST OSTATNIM BASTIONEM, KTÓRY STOI NA PRZESZKODZIE DO WPROWADZENIA NEOKOMUNIZM W EUROPIE

Ta wojna ideologiczna jest wojną niszczącą naszą suwerenność, patriotyzm, tożsamość i własność. Polska jest naszym domem, więc nie może być sytuacji, że ktoś obcy będzie ustalał swoje zasady i porządki w naszym domu – powiedział prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista, prezes Instytutu Myśli Schumana, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Trybunał Konstytucyjny orzekł o wyższości polskiej konstytucji nad prawem unijnym. Wyrok jest odpowiedzią na wniosek premiera RP, który domagał się ustalenia tej kwestii. Z decyzją Trybunału Konstytucyjnego nie zgadza się część polskiej opozycji, czego dowodem są zapowiedzi Donalda Tuska dotyczące protestu.

– Te osoby chyba nie traktują Polski jako własnej Ojczyzny, skoro współpracują z ludźmi z zagranicy, którzy chcą niszczyć nasze instytucje. Niewyobrażalne jest myślenie, że Konstytucja RP powinna ustąpić prawu europejskiemu. Jest to wrogie działanie skierowane przeciwko naszemu państwu. Osoby, które tak robią, działają przeciwko naszej suwerenności – powiedział prof. Zbigniew Krysiak.

Gość audycji ocenił, że umniejszanie roli konstytucji jest „zamachem na państwo i wytoczeniem wojny”.

– Jest to niszczenie demokracji. Wojna to nie jest tylko działanie militarne. To także wszelka agresja i przemoc stosowana w różnej formie, np. poprzez szantaż, jaki ma teraz miejsce w sprawie wypłat ze środków unijnych. Rocznie z UE do Polski trafia 30 mld zł, dlatego obyśmy się nie sprzedali za te symboliczne 30 srebrników. Pamiętajmy, że te pieniądze nie trafiają do nas za darmo. Tak naprawdę powinniśmy otrzymywać więcej środków za dostęp do naszego rynku – ocenił ekonomista.

Ekspert odniósł się do kwestii pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Te środki są kredytem udzielanym Polsce, który z czasem będziemy musieli spłacić.

– Będziemy musieli oddać te pieniądze z oprocentowaniem. Dlatego nie jest to taka sytuacja, gdy dostajemy coś za darmo – wyjaśnił prezes Instytutu Myśli Schumana.

Prof. Zbigniew Krysiak wskazał, że Unia Europejska prowadzi z nami wojnę ideologiczną, w której próbuje nas zastraszyć wstrzymaniem wypłat środków, wskazując przy tym na łamanie tzw. praworządności.

– Ta wojna ideologiczna jest wojną niszczącą naszą suwerenność, patriotyzm, tożsamość i własność. Polska jest naszym domem, więc nie może być sytuacji, że ktoś obcy będzie ustalał swoje zasady i porządki w naszym domu – poinformował gość audycji.

Ekonomista wskazał również, że polityka prowadzona przez polityków unijnych ma negatywny wpływ na gospodarkę poszczególnych państw członkowskich.

– Nie ma zbliżania się potencjałów ekonomicznych gospodarstw domowych. Z danych Eurostatu wynika, że przyrost aktywów finansowych mieszkańca Polski wynosi 10 tys. euro, kiedy w tym samym czasie u mieszkańca Niemiec ten przyrost wynosi 35 tys. euro, we Francji 42 tys. euro, a w Holandii aż 88 tys. euro. Widzimy więc, że te dysproporcje są potężne – powiedział prof. Zbigniew Krysiak.

W ocenie prezesa Instytutu Myśli Schumana jest to celowe działanie polityków z UE, które ma na celu osłabić Polskę, która jako jedna z nielicznych walczy o wartości chrześcijańskie, które są fundamentem Europy.

– Polska jest ostatnim bastionem, który stoi na przeszkodzie do wprowadzenia neokomunizm w Europie (…). Obecnie trwa wojna, w której nie możemy ustąpić. Najgorsze w tym wszystkim są konsekwencje utraty chrześcijańskiego ducha oraz poczucia wolności – podkreślił rozmówca.

Obserwując działania polityków Unii Europejskiej trudno nie zauważyć, że państwa członkowskie nie są traktowane w taki sam sposób.

– Istnieje tendencja do tworzenia dominacji Niemiec. Widzimy przecież, kto kieruje Komisją Europejską. Dzisiaj Niemcy i Holandia to kraje, które najwięcej korzystają przynależności do UE – wskazał ekonomista.

Prezes Instytutu Myśli Schumana zaapelował, by Polska nie uginała się pod presją i naciskami ze strony UE, ponieważ w swoich dążeniach chce stworzyć superpaństwo, gdzie kraje członkowskie będą pozbawione swojej narodowości i suwerenności.

– Powoli i małymi krokami chce się zniszczyć to, co jest normalne – podkreślił gość „Aktualności dnia”.

 

 

radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ