Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zapowiada na niedzielę kontrmanifestację wobec zgromadzenia organizowanego przez Donalda Tuska

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zapowiada na niedzielę kontrmanifestację wobec zgromadzenia organizowanego przez Donalda Tuska.

Po czwartkowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. wyższości polskiej konstytucji nad prawem europejskim lider Platformy Obywatelskiej wezwał na Twitterze i Facebooku, by w najbliższą niedzielę stawić się w Warszawie na demonstrację „w obronie Polski europejskiej”. Pomorscy parlamentarzyści również zachęcali do udziału w tym wydarzeniu.

W odpowiedzi Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości, zapowiedział kontrmanifestację. O szczegółach poinformował na antenie Radia Maryja.

– Chcemy pokazać, że nie ma zgody wśród polskiego społeczeństwa na postępowanie zgodne ze wzorem, który pokazuje nam Donald Tusk. To jest droga do unicestwienia państwa polskiego, do odebrania nam suwerenności, stworzenia z nas dodatkowego landu i zabranie nam perspektywy rozwoju kraju w taki sposób, jak by sobie tego życzyli Polacy – zaznaczył Robert Bąkiewicz.

Kontrmanifestacja ma się zebrać jutro o 17.40 przed pomnikiem Małego Powstańca w Warszawie.

RIRM/ Radio Maryja 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ