Jarosław Kaczyński o zmianach w rządzie: Lepiej, żeby je ogłosił premier

„No tego panu nie powiem i uczciwie też powiem, że to nie to, żebym nie wiedział. Tylko dlatego, że lepiej jednak, żeby powiedział o tym premier, powiedział o tym prezydent” – mówił Jarosław Kaczyński, gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, pytany o zmiany w rządzie. Dodał też, że częścią jego zawodu „szczególnie kiedy się zajmuję bezpieczeństwem, jest dyskrecja”.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapewnił jednak, że – przynajmniej teraz – Michał Dworczyk nie musi się obawiać o utratę posady. Pytany o wakat w rządzie po Jarosławie Gowinie, przekonywał, że miejsce to zajmie „bardzo sprawny człowiek o doświadczeniu i polskim, i ministerialnym, i międzynarodowym”.

Jarosław Kaczyński o planach rządu: Przede wszystkim rząd powinien wcielić w życie, uczynić faktem, a nie zapowiedzią – Polski Ład

„Przede wszystkim powinien wcielić w życie, uczynić faktem, a nie zapowiedzią – Polski Ład. To jest szereg posunięć, w różnych sferach” – mówił Jarosław Kaczyński, gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, pytany o to, jakie stawia zadania przed rządem w najbliższym czasie.

Jako jeden z ważnych elementów rządowego programu wymienił ten, który dotyczy wsi. „Proszę pamiętać, że na wsi, w mniejszych miastach mieszka 53 proc. Polaków, to jest większość i oni żyją często w warunkach gorszych, wyraźnie często gorszych niż ci, którzy żyją w miastach. I nie ma żadnych powodów, żeby ten stan był kontynuowany, a do tego jest ogromny problem rolnictwa. Tym zajęliśmy się i tu jest gotowy plan, zarówno odnoszący się do tej sfery, którą można by określić jako uporządkowania”- mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Krzysztof Ziemiec przypomniał, że Rzecznik Praw Obywatelskich ostatnio zwrócił się z prośbą, żeby przesunąć wejście w życie Polskiego Ładu, dlatego że czas  na konsultacje był bardzo krótki  nie wszyscy są zaznajomieni z przepisami, zwłaszcza tymi, które dotyczą zmian podatkowych. „Ja uważam, że w tych sprawach trzeba działać jednak energicznie, ja nie wiem czym się pan rzecznik, pan minister, bo zawsze tak tytułuję rzeczników w moich pismach do nich, kieruje, ale wydaje mi się, że jest po prostu w błędzie. Oczywiście będą pewne kłopoty. Jak jest duża zmiana, to kłopoty zawsze są” – przekonywał w odpowiedzi Jarosław Kaczyński

Cała rozmowa wkrótce na RMF24.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ