Fakty RMF FM: Waszczykowski: Beata Szydło powinna być kandydatem PiS na prezydenta


„Beata Szydło mogłaby być dobrym kandydatem PiS na prezydenta. Z różnych powodów jest bardzo popularnym politykiem. Pamiętajmy, że wyborach europarlamentarnych zdobyła ponad pół miliona głosów. To był rekord w skali Europy” – przekonywał w internetowej części Porannej Rozmowy w RMF FM Witold Waszczykowski, europoseł PiS i były minister spraw zagranicznych.

Zdaniem Waszczykowskiego, była premier nadal jest „bardzo popularna”: „Na pewno jest w wąskiej kadrze kandydatów do wyborów prezydenckich” – dodał europarlamentarzysta.

Były minister odniósł się również do słów prezesa Jarosława Kaczyńskiego z sobotniego programu Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Kaczyński mówił w nim o swoim przejściu na emeryturę. „Kiedyś byłem świadkiem rozmowy, kiedy prezes wspominał, że będzie to wiek kardynalski, a to jest 75 lat” – mówił Waszczykowski. „Nie wiem, czy to będzie taka decyzja, natomiast kiedyś żartem wspominał, że ten wiek kardynalski to może być wtedy, kiedy by to rozważał” – dodał były dyplomata.

„Może gdzieś popełniliśmy w narracji jakiś błąd podnosząc, że Polska została zbudowana za pieniądze z funduszy strukturalnych, czy z funduszy spójności. W 2004 roku weszliśmy do Unii, to jest mniej więcej około 8 miliardów euro rocznie, które dostawaliśmy. Nie za to zbudowaliśmy Polskę” – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Witold Waszczykowski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, były minister spraw zagranicznych.

„Nasza wartość obecności w Unii polega przede wszystkim na wspólnocie geopolitycznej, która jest nieoceniona, natomiast wymiar finansowy to wspólny rynek i na tym wspólnym rynku zarabiamy, nasze firmy zarabiają, toczy się ta machina ekonomiczna, podatki płyną, stąd jest rozwój Polski” – zwrócił uwagę gość Roberta Mazurka.

Całość rozmowy wkrótce na RMF24.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ