„Odsyłamy mleko i mięso do historii”. Spurek chwali decyzję Parlamentu Europejskiego

Jak czytamy w opublikowanym przez poseł Spurek fragmencie sprawozdania:

Parlament Europejski popiera przyznanie państwom członkowskim większej elastyczności w stosowaniu różnych stawek VAT na żywność o różnym wpływie na zdrowie i środowisko oraz umożliwienie im wyboru zerowej stawki VAT na zdrowie i zrównoważone produkty żywnościowe, takie jak owoce i warzywa, co jest już stosowane w niektórych państwach członkowskich, ale obecnie nie jest możliwe dla wszystkich, oraz wyższej stawki VAT na niezdrową żywność i żywność o dużym śladzie środowiskowym.

 

Co ciekawe w swoim wpisie na Twitterze, posłanka nie umieściła fragmentu o tym, że państwa będą mogły przyjąć zerowy VAT na między innymi owoce i warzywa, ale ten o tym, że PE daje możliwość uderzenia w gospodarzy zarabiających na mięsie i mleku.

Mamy to‼️ Wygląda na to, że @nowePSL i reszta konserwatystów zaczyna przegrywać „wojnę o kotleta i rosół”. Wczoraj PE przegłosował możliwość podwyższenia VAT na produkty niezdrowe i o dużym śladzie środowiskowym. Odsyłamy mięso i mleko do historii! Taką UE najbardziej lubię 💚🇪🇺 pic.twitter.com/kJFnWNLzG7

— Sylwia Spurek (@SylwiaSpurek) October 20, 2021

 

„Mam nadzieję, że pani posłowanie szybko odeślemy do historii – WSTYDU!”

– odpowiedziała na wpis Spurek Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka.

Zdaniem eksperta branży mleczarskiej, takie decyzje są zaprzeczeniem wiekowej historii rolnictwa.

Mam nadzieję, że pani posłowanie szybko odeślemy do historii – WSTYDU! A mleko i mięso niech pani zostawi w spokoju. Od tysięcy lat rolnicy karmili ludzi mlekiem i mięsem; a panią kto karmi i za czyje ?

— AgnieszkaMaliszewska (@PolskaIzbaMleka) October 20, 2021

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ