Wrocławski sąd bada sprawę wspierania ISIS. Oskarżeni to rodzina Saddama Husajna

fot: youtube

Przed wrocławskim sądem toczy się proces dwóch obywateli Iraku, którzy zdaniem śledczych, brali udział w operacji przekazywania pieniędzy bojownikom z Państwa Islamskiego. Ojciec, Rawoof Q. oraz syn, Kifah Q., według ustaleń prokuratury to rodzina Saddama Husajna. W ich mieszkaniu miały zostać zabezpieczone między innymi nagrania z tortur i egzekucji.

Sprawę mężczyzn prowadzi wydział Prokuratury Krajowej z Wrocławia. Według ustaleń śledczych Rawoof Q. i Kalifah Q.w 2015 i 2016 roku wspierali finansowo walczącego terrorystę i jego żonę. Mowa konkretnie o urodzonym w Niemczech, nieżyjącym już, Mario S., który w 2011 roku przeszedł na Islam, stał się jego radykalnym wyznawcą i był odpowiedzialny za szkolenia bojowników.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przed sądem odpowiadają z wolnej stopy, a jako zabezpieczenie w tej sprawie wykorzystane jest znalezione w ich mieszkaniu złoto.

To jednak nie wszystko co zabezpieczyła prokuratura. Jak podaje Radio Wrocław, pomimo tego, że oskarżeni nie przyznają się do winy, nie przemawia za tym materiał dowodowy.

„Na telefonach, komputerach i nośnikach danych śledczy ujawnili nie tylko propagandowe filmiki nawołujące do wsparcie dżihadu, ale także brutalne sceny egzekucji i tortur.”

– podaje portal.

Jak ujawniło śledztwo prowadzone przy pomocy prawnej z Kanady, żona starszego z mężczyzn jest kuzynką Saddama Husajna, a na sprzęcie oskarżonych miały zostać znalezione materiały wychwalające reżym nieżyjącego dyktatora.Usuń obrazek wyróżniający

Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 27 października.

 

Źródło: Radio Wrocław, niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ